Kocioł zasypowy 5 klasy bez bufora ciepła?

kociol-zasypowy-5-klasy-bez-bufora-ciepla

Czy można zainstalować kocioł zasypowy 5 klasy bez bufora ciepła? 

Można – ale nie warto!

PIERWSZY POWÓD - ASPEKTY FORMALNE

Kocioł zasypowy bez bufora ciepła nie spełnia wymagań kotła 5. klasy. Kotły zasypowe mają trudności ze spełnieniem współczesnych norm emisyjnych, zwłaszcza pracując poniżej pełnej mocy. Aby zapewnić pełną moc, konieczne jest podłączenie kotła do bufora ciepła o odpowiedniej pojemności.


"Mówisz, 'ale kto mnie skontroluje, jak nie będę dymił?'"


Dotąd takie podejście mogło mieć jakąś przyszłość, ale obecnie prawdopodobieństwo kontroli kotłowni rośnie. Kontrolerzy będą odpowiednio przeszkoleni i nie przeoczą braku bufora ciepła. Gdy przepisy wymagają posiadania kotła 5. klasy, a w twojej kotłowni znajduje się kocioł zasypowy bez bufora, ryzykujesz otrzymanie mandatu.

DRUGI POWÓD - OSZCZĘDNOŚCI I EFEKTYWNOŚĆ

Nikt, kto raz zetknął się z pracą kotła zgazowującego z buforem ciepła - jak to działa?, nie zrezygnuje lub nie wróci z własnej woli do palenia w kotle bez bufora. To jest "awans społeczny" - kocioł staje się dużo mniej obsługowy, spala czysto i bez przygód, osiągając sprawności dalece wyższe niż dawniej. To się pod wieloma względami opłaca – mimo że na początku trzeba wydać więcej niż kiedyś. To jest wydatek absolutnie wart swojej ceny.

ZACHĘTA DO KONTAKTU

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami