NOWOCZESNY KOCIOŁ NA DREWNO

... gdy pompa ciepła i gaz są zbyt drogie

ALTERNATYWA

Ceny gazu i energii elektrycznej w tym roku z wiadomych przyczyn nie będą należały do najniższych. Z tego względu pompa ciepła czy piec gazowy, mające ogrzać nasz dom, mogą okazać się kosztownym rozwiązaniem. Warto więc zastanowić się nad tańszą alternatywą dla tych źródeł ciepła. Taką funkcję może spełniać nowoczesny kocioł zgazowujący drewno lub węgiel.

Choć z pozoru kocioł na drewno lub węgiel może wydawać się nieoczywistym rozwiązaniem, w rzeczywistości stanowi dobrą alternatywę dla powszechnie stosowanych metod ogrzewania takich jak pompa ciepła, ekogroszek czy gaz. Okazuje się bowiem, że kotły takie mogą być bardziej ekologiczne i efektywniejsze w dłuższej perspektywie.

NIEZALEŻNOŚĆ ENERGETYCZNA

Kocioł na drewno czy węgiel po spełnieniu określonych wymagań określonych przez Unię Europejską może zachować wszystkie normy emisji spalin, pozostając przy tym atrakcyjnym cenowo. 

Oto kilka powodów, dla których kocioł na drewno lub węgiel może być dobrym wyborem:


Osoby zainteresowane ogrzewaniem domu za pomocą kotła na drewno powinny mieć przede wszystkim świadomość, że wiele zależy od tego, z jakiego paliwa korzystamy i jaka jest jego jakość. W tym przypadku najlepiej skorzystać z drewna o niskiej wilgotności – optymalnie jest to od 12 do 20 proc. Wówczas użytkownik będzie mógł zredukować ilość zanieczyszczeń emitowanych do środowiska, jednocześnie podnosząc wartość opałową takiego drewna.