MPM WOOD PLUS

Dostępne moce:

26 kW, 34 kW, 68 kW


Pozostałe moce:
Kocioł zgazowujący MPM Wood Plus - Polskiej produkcji.

Zasypowy, stalowy kocioł grzewczy MPM PROJEKT bez nadmuchu, przystosowany do spalania drewna opałowego.

NOWOŚĆ! MPM Wood Plus 68 kW to kocioł do ogrzania większych obiektów.

INFORMACJE OGÓLNE


MPM WOOD PLUS - nowoczesne rozwiązanie dla Twojego domu. Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów pieców, jednak jeśli szukasz urządzenia, które zapewni Ci nie tylko ciepło, ale również piękny wygląd i niskie koszty eksploatacji, to MPM WOOD PLUS to idealne rozwiązanie dla Ciebie.


WOOD PLUS został zaprojektowany z myślą o minimalnym wpływie na środowisko. Dzięki zastosowaniu pirolitycznej techniki spalania kocioł ten charakteryzuje się wysoką wydajnością energetyczną oraz niewielką ilością emitowanych zanieczyszczeń. Dla osób dbających o ekologię i chcących ogrzewać swoje domy w sposób przyjazny dla natury, WOOD PLUS to idealne rozwiązanie.


Oszczędność energii i redukcja kosztów to kolejne zalety naszego kotła. Dzięki innowacyjnej technice, kocioł osiąga bardzo wysoką wydajność, co przekłada się na niższe koszty ogrzewania.


Podsumowując, WOOD PLUS to nowoczesne i innowacyjne urządzenie, który zapewni Ci nie tylko ciepło, ale również niskie koszty eksploatacji. WOOD PLUS jest doskonałym rozwiązaniem dla każdego, kto chce w pełni cieszyć się komfortem i efektywnością działania systemu grzewczego.

NASZ PATENT


Pirolityczny kocioł firmy MPM Projekt — dzięki wykorzystanej technice, kocioł spełnia wymagania 5 klasy oraz EcoDesign. Wysoka jakość i wydajność — idealny wybór dla najbardziej wymagających miłośników tradycyjnych urządzeń C.O. z ręcznym załadunkiem opału.


Kocioł C.O. z opatentowanym systemem zgazowania paliwa, wykorzystujący zjawisko pirolizy. Nigdy wcześniej drewno nie było użyte do tak czystego, bezpiecznego i inteligentnego sposobu ogrzania!.


Urządzenie grzewcze o najbardziej ekonomicznym i ekologicznym charakterze — na odnawialne i nieprzetworzone paliwo, jakim jest sezonowane drewno.

NOWY MODEL


Kocioł MPM WOOD PLUS jest kolejnym wcieleniem naszej opatentowanej konstrukcji MPM DS, DS WOOD. Kocioł zgazowujący biomasę, zmieniony konstrukcyjnie z zastosowanym automatycznym systemem oddymiania komory załadowczej podczas dokładania opału. Załadunek tylko boczny z możliwością wyboru kierunku otwierania drzwiczek.

KANAŁ ODDYMIAJĄCY KOMORĘ ZAŁADOWCZĄ


Kocioł MPM Wood Plus został wyposażony w automatyczny systemem oddymiania komory załadowczej, który nie zaburza procesu spalania w kotle. Co więcej, dzięki zastosowanemu systemowi oddymiania komory załadowczej dokładanie opału do kotła będzie bardziej komfortowe i bezpieczne.

WYŻSZE DOTACJA


Kocioł o podwyższonym standardzie z obniżoną emisyjnością cząstek stałych o wartości ≤ 20 mg/m3. Dofinansowanie 9 tys. zł (maksymalnie 45% intensywności dofinansowania) lub w podwyższonym dotacja ta wynosi do 12 tys. Kocioł o podwyższonym standardzie posiada certyfikaty 5 Klasy oraz Ecodesign uzyskane w Instytucie w Brnie.

DOTLENIENIE I OCHRONA


Urządzenie oferuje podwójny układ doprowadzenia powietrza wtórnego, które odgrywa istotną rolę w procesie zgazowywania opału. Spalanie drewna w ten sposób jest o wiele efektywniejsze niż w tradycyjnych urządzeniach spełniających wymagania emisyjne. Przystosowany do pracy w układzie zamkniętym (oznaczenie S.Z.) - ochrona w postaci zaworu DBV-1. Urządzenie przeznaczone jest do wodnych instalacji centralnego ogrzewania z grawitacyjnym lub wymuszonym obiegiem wody. 

PALNIK WIROWY


Główny element naszych kotłów, w który zostały wyposażone — najnowszy ceramiczny palnik wirowy z żaroodporną dyszą na, który posiadamy zgłoszenie patentowe P.430080 z trzema zastrzeżeniami.

EKONOMIA Z EKOLOGIĄ


Kotły typu Wood PLUS pracują z wykorzystaniem naturalnego ciągu kominowego (ciąg spalin), dlatego ich eksploatacja nie wymaga użycia energii elektrycznej. To rozwiązanie zwiększa sprawność oraz zmniejsza zużycie paliwa. Korpus kotła wykonany jest z blach stalowych konstrukcji spawanej. Posiada dużą komorą zasypową, ruchomy ruszt żeliwny, wymiennik ciepła o pionowym układzie kanałów spalinowych oraz wirowy palnik ceramiczny. Urządzenie wyposażono w przełącznik ciągu, który ułatwia rozpalanie oraz przyśpiesza przejście przez tak zwany punkt rosy. Komora spalania i dysza ceramiczna posiadają doprowadzenie powietrza pierwotnego i wtórnego z możliwością regulacji. Cały kocioł jest izolowany termicznie, za pomocą izolacji z wełny mineralnej, która obniża straty ciepła do minimum. Stalowe osłony są malowane wysokiej jakości lakierem proszkowym. 


Urządzenie posiada wygodne drzwiczki zasypowe umieszczone z przodu kotła. W górnej części, pod klapą obudowy znajduje się wyczystka dająca dostęp do kanałów spalinowych oraz dyszy ceramicznej. Urządzenie posiada także wyczystki w ściance bocznej.

ZGAZOWANIE - PIROLIZA


Proces zgazowywania drewna polega na wytworzeniu się paliwa gazowego w skutek podgrzewania paliwa stałego. Jest to najbardziej wydajna metoda spalenia w procesie, którym z „produkowanego” gazu uzyskujemy dodatkową energię cieplną — około 10 MJ. 


W trakcie termicznego rozkładu drewna lub innego paliwa stałego w środowisku niedoboru tlenu (tzw. piroliza) powstaje dymy, smoły itp, które są w kolejnym etapie spalone. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań proces ten może się odbywać z wykorzystaniem naturalnego ciągu kominowego — oszczędnie i efektywnie.

ZAUFANIE ZOBOWIĄZUJE!


Kotły tego typu cieszą się w naszej ofercie ogromną popularnością ze względu na łatwą obsługę oraz najniższy koszt użytkowania. Ich największą zaletą jest bezawaryjność, efektywne i czyste spalanie, długa stało palność oraz oszczędność paliwa. W dwukomorowej konstrukcji opał zostaje spalony w najbardziej wydajny sposób w zgodzie z ekologią i ekonomią. Kocioł posiada 5 klasę wg normy PN-EN 303-5:2012 oraz certyfikat Ecodesign, dzięki czemu mamy pewność, że nie emitujemy do środowiska nadmiernej ilości szkodliwych pyłów, gazów i smół. 


Czyli to, co do niedawna było wyrzucane przez komin „nasze pieniądze” teraz jest zużywane do wytworzenia dodatkowej energii cieplnej. 

Części lotne w węglu i drewnie

ŁATWA W OBSŁUDZE, SOLIDNA KONSTRUKCJA


Rozwiązaniom, które wprowadzamy przyświeca  stara maksyma:


"najtrudniej zrobić coś prostego, lecz człowiek wręcz uwielbia komplikować!"


Proces eksploatacji jest prosty, do tego nie wymaga użycia energii elektrycznej – kocioł pracuje z wykorzystaniem naturalnego ciągu powietrza. Do budowy użyte zostały atestowane materiały, co sprawia, że konstrukcja kotła jest solidna, wytrzymała i stabilna przez wiele lat pracy.   


DWUKOMOROWA KONSTRUKCJA - WIĘKSZA EFEKTYWNOŚĆ I KOMFORT


Ceramiczna komora spalania umożliwiają praktycznie całkowite spalanie przy minimalnej emisji substancji szkodliwych, zwiększając tym sprawność oraz mniejsze zużycie paliwa. Efektem jest mniejsza ilość popiołu i trudnych do usunięcia osadów. Dzięki temu rozwiązaniu obsługa kotła staje się mniej kłopotliwa i nie wymaga tak częstego czyszczenia.     


EKOLOGIA I EKONOMIA


Zastosowane rozwiązania i konstrukcja przyczyniają się do dużych oszczędności paliwa, a także do ochrony środowiska. Dzięki wykorzystanej technice spalania, kocioł spełnia wymagania 5 klasy wg normy PN-EN 303-5:2012 oraz posiada certyfikat Ekoprojektu.


GWARANCJA


Producent udziela 4 lata gwarancji na szczelność wymiennika kotła (połączeń spawanych) oraz 2 lata na sprawne działanie pozostałych  podzespołów. 

Warunkiem uzyskania pełnej gwarancji jest montaż kotła z zastosowaniem fabrycznego układu antykondensacyjnego MPM55 (ochrona powrotu, laddomat) lub zamontowanie zaworu mieszającego (3 lub 4-drogowego) sterowanego siłownikiem. Dodatkowo do celów przewidzianych w ustawie — wymagana jest współpraca kotła ze zbiornikiem akumulacyjnym.

MONTAŻ


Istnieje możliwość pomocy w znalezieniu lokalnej firmy hydraulicznej, która może wykonać profesjonalny montaż według naszego projektu.

PARAMETRY TECHNICZNE

BUDOWA

WAŻNE WYMIARY

WYMIARY DRZWICZEK ZAŁADOWCZYCH (wys x szer, mm)


WYMIARY KOMORY ZAŁADOWCZEJ (szer x głęb x wys, mm)Wymiary podane z perspektywy widoku z przodu kotła (drzwiczki załadowcze).

GALERIA

PLIKI DO POBRANIA