ANALIZA SPALIN

Każdy posiadacz kotła na ekogroszek zapewne spotkał się z problemem właściwego doboru ustawień pod konkretny rodzaj ekogroszku. Niezależnie czy jest posiadaczem sterownika „dwustanowego” czyli działającego na zasadzie grzeje- nie grzeje, czy też innego opartego o dowolny algorytmie, który pracują z „modulacją mocy”.

JAK USTAWIĆ KOCIOŁ?

Na każdym forum związanym z ogrzewaniem są tysiące wątków użytkowników błagających o właściwe nastawy i tysiące odpowiedzi z których zapewne jakaś część będzie się wpasowywała w dany układ ale pozostałe „złote nastawy” nadają się do wyrzucenia.

Wynika to z wielu czynników do których zaliczać można:

Aby zatem opał spalił się poprawnie czyli bez pozostałości w popielniku lub niedopalonych kawałków eko-groszku należy dobrać precyzyjnie parametry uwzględniając wszystkie czynniki.

Pomiaru dokonujemy za pomocą profesjonalnego analizatora spalin firmy TESTO 320-2 LL, który posiada szeroki zakres opcji pomiarowych do przeprowadzenia pełnej analizy stanu pracy systemu grzewczego. Analizatory spalin Testo umożliwiają pomiar O2, CO, CO2, NOx, a także oznaczenie innych istotnych parametrów właściwej pracy kotła, takich jak: sprawność, strata kominowa, współczynnik nadmiaru powietrza, ciąg itd.

Jesteście Państwo zainteresowani?

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY