Wentylator wyciągowy spalin z elektronicznym  miarkownikiem ciągu

INFORMACJE OGÓLNE

Wentylator wyciągowy z elektronicznym sterownikiem ma zastosowanie w kotłach na paliwo stałe w celu poprawy ciągu kominowego. Idealnie pasuje do wszystkich modeli kotłów MPM DS, MPM DS WOOD, MPM WOOD PLUS lub MPM WOOD PELL.

Podstawowym zadaniem wentylatora wyciągowego spalin jest poprawa ciągu kominowego( zbyt niski komin lub zbyt mały przekrój). Dodatkowa funkcja to ułatwienie rozpalania w kotle,uzupełniania paliwa (brak zadymienia) przy niskim kominie. Jest montowany bocznie, stąd nie jest konieczna ciągła praca wentylatora.

Wentylator do pracy ciągłej jest dostępny wraz z elektronicznym miarkownikiem ciągu Unister Duo. Dzięki niemu możliwe jest automatyczne sterowania temperaturą kotła na paliwo stałe poprzez otwieranie i zamykanie klapy, która reguluje dopływ powietrza do paleniska. Co więcej, miarkownik ciągu steruje także pracą pompy obiegowej oraz pracą wentylatora wyciągowego. Funkcje sterownika mogą zostać poszerzone o pokojowy panel Control, który pozwala na jeszcze bardziej efektywną kontrolę temperatury.

PARAMETRY TECHNICZNE