KOTŁY NA PELLET: Innowacyjne Rozwiązania dla Efektywnego Ogrzewania

Piecy na pellet - sprawdź naszą ofertę wysokiej jakości kotłów na pellet 5 klasy z certyfikatem Ecodesign. Oferujemy bezpieczne i efektywne ogrzewanie w atrakcyjnej cenie.

PIECE NA PELLET

Oszczędne, wygodne i ekologiczne rozwiązanie, jakim są kotły na pellet, doskonale sprawdzi się w każdym ogrzewanym domu jednorodzinnym, budynku mieszkalnym, usługowym, w magazynie czy na hali produkcyjnej. Gdziekolwiek istnieje potrzeba obniżenia kosztów ogrzewania przy jednoczesnym uproszczeniu eksploatacji, inwestycja w bezobsługowy kocioł na pelet zapewni optymalny komfort użytkowania oraz odpowiednie parametry instalacji grzewczej. Kotły na paliwo stałe produkowane przez firmę MPM PROJEKT wyróżniają się innowacyjną technologią, a ich pracą kierują niezawodne, nowoczesne sterowniki mikroprocesorowe, czyniące eksploatację pieca całkowicie bezobsługową. W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór kotłów centralnego ogrzewania o wymiarach i mocy w pełni dostosowanych do powierzchni lokalu użytkowego – zarówno kompaktowe, jak i kotły c.o. z bocznym zasobnikiem, który może zostać zamontowany po prawej lub lewej stronie.

Tym, co wyróżnia nasze kotły pelletowe spośród dostępnych na rynku urządzeń grzewczych, jest możliwość opalania różnymi rodzajami paliw stałych. Jednocześnie, każdy piec c.o. na pelet to gwarancja solidnej, wzmocnionej konstrukcji z najlepszych gatunkowo blach i stali, a także wytrzymałej termoizolacji, dzięki której kotły na pellet firmy MPM PROJEKT to rozwiązanie solidne i niezawodne, na wiele sezonów grzewczych. Każdy produkowany przez nas kocioł spełnia wymagane prawem normy, w tym standardy EcoDesign oraz wymogi 5 klasy.

Proponujemy różnorodne, ale zawsze solidne kotły na ekologiczny pellet drzewny pozwalające na spalanie paliw stałych z wysoką sprawnością. Każdy nasz piec z podajnikiem kosztuje stosunkowo niewiele, szczególnie gdy weźmie się pod uwagę jego wysoką jakość. Przeznaczone do ogrzewania domu i wody użytkowej rozwiązania ułatwiają optymalizację wydatków na ciepło, do czego wykorzystują m.in. grzałkę elektryczną. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą i kosztem zakupu poszczególnych modeli oraz zamawiania odpowiednio wybranych urządzeń, o których warto się dowiedzieć więcej.

JAK DZIAŁA KOCIOŁ NA PELLET?

Kluczowym elementem konstrukcji pieca jest palnik na pellet drzewny, który z kolei składa się m.in. z zapalarki, co umożliwia samoistne rozpalanie opału bez potrzeby wykonywania tej czynności przez użytkownika. Do jego obowiązków należy jedynie uzupełnianie komory o paliwo stałe. Temperatura wewnątrz kotła wzrasta do chwili osiągnięcia poziomu wskazanego na panelu sterującym, po czym włącza się tryb pasywny. Proces spalania zostaje ponownie aktywowany, kiedy temperatura spada poniżej zdefiniowanej wartości. Taki tryb działania przekłada się na wysoką efektywność ogrzewania domu i wody użytkowej – dzięki nowoczesnemu i zarazem ekologicznemu urządzeniu ciepło kosztuje mniej.

Za podawanie paliwa stałego w piecu odpowiada podajnik, który pobiera pellet drzewny z zasobnika uzupełnianego przez użytkownika. Sprzęt robi to samodzielnie i bez potrzeby wykonywania jakichkolwiek czynności przez człowieka. Sięga po opał w odpowiednim momencie, tak aby przez cały czas utrzymać właściwą temperaturę w kotle, co wpływa pozytywnie na koszty oraz efektywność spalania i ekologicznego ogrzewania domu oraz wody użytkowej. To zasługa m.in. zastosowania grzałki elektrycznej.

PALNIK PELLETOWY KIPI

Samoczyszczące palniki na pellet firmy KIPI to codzienny komfort i wygoda. Palniki KIPI to zautomatyzowane urządzenia najnowszej generacji umożliwiające spalanie pelletu oraz agro-pelletu (np. pelletu ze słomy rzepakowej czy łuski słonecznika). W palniku zastosowano innowacyjne rozwiązanie konstrukcyjne mechanizmu automatycznego czyszczenia – rotacyjną komorę spalania oraz nadmuchową, dzięki czemu palnik sam oczyszcza się z popiołów i zgorzeli. Palnik nie wymaga codziennego czyszczenia. Zastosowane przez nas rozwiązania gwarantują również bezawaryjną pracę palnika oraz przedłużają jego żywotność.

ZALETY NOWOCZESNYCH KOTŁÓW NA PELLET

Jakie najważniejsze korzyści sprawiają, że warto zdecydować się na piec na paliwa stałe, jakim jest pellet drzewny? Z pewnością jednym z kluczowych aspektów jest jego bezobsługowość, ponieważ eksploatacja sprowadza się do uzupełniania opału i usuwania popiołu raz na kilka-kilkanaście dni w zależności od pojemności danego modelu. Niezwykle istotną rolę odgrywa wysoka efektywność spalania, która pozwala uzyskać oszczędności na wydatkach na ciepło – koszty ogrzewania są po prostu niższe. Co równie istotne, wyposażony w grzałkę elektryczną kocioł jest zasilany ekologicznym paliwem, więc pozostaje przyjazny dla środowiska.

Oferowane przez naszą firmę piece na pellet drzewny wyróżniają się bardzo dobrą wydajnością pracy w różnych warunkach. Precyzyjne wykonanie z najwyższej jakości materiałów i mechanizmów sprawia, że kotły zapewniają wieloletnie, bezawaryjne użytkowanie. Są przy tym intuicyjne w obsłudze i ekologiczne w działaniu. Zapraszamy do zapoznania się z parametrami i sprawdzenia, ile kosztują poszczególne urządzenia, a następnie składania zamówień!

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ

Gwarantujemy fachowe doradztwo i pomoc w wyborze kotła na pellet w pełni dopasowanego do powierzchni grzewczej oraz Państwa indywidualnych wymagań.

MONTAŻ

Istnieje możliwość pomocy w znalezieniu lokalnej firmy hydraulicznej, która może wykonać profesjonalny montaż według naszego projektu.

AKTUALNA OFERTA

MPM ECONERGY

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i skorzystania z wyboru kotła odpowiedniego dla Twoich potrzeb. Daj sobie szansę na wygodę, oszczędność i ekologiczne ogrzewanie - wybierz MPM ECONERGY!.