MPM ECONERGY 30 kW

Kompaktowy Kocioł Grzewczy na Pellet


Dane Podstawowe:

Producent: MPM PROJEKT

Model: ECONERGY

Moc: 30 kW

Rodzaj urządzenia: Kocioł stalowy z palnikiem wrzutkowym


Dostępne Moce:


Parametry Techniczne:


Dodatkowe Informacje:

Produkt na liście ZUM to gwarancja dotacji i mniej formalności.

INFORMACJE OGÓLNE

Zastanawiałeś się kiedyś, jak można efektywnie ogrzewać swoje mieszkanie? Szukasz ekologicznego i oszczędnego rozwiązania? Jeśli tak, to kocioł MPM ECONERGY może być idealnym wyborem dla Ciebie.

Kocioł na pellet MPM ECONERGY 30 kW to innowacyjne urządzenie zapewniające skuteczne i ekologiczne ciepło. Dzięki wykorzystaniu specjalnych granulek pelletu, wykonanego z naturalnych, odnawialnych źródeł, takich jak drewno, kocioł ten jest doskonałym wyborem dla każdego, kto dba o środowisko. Pelet to przyjazne dla środowiska źródło ciepła, idealne do domów jednorodzinnych, mieszkań, a także obiektów usługowych. Dzięki wykorzystaniu tej technologii, przyczyniasz się do zmniejszenia ilości emitowanych gazów cieplarnianych.

ZALETY KOTŁA MPM ECONERGY 30 kW:

STEROWANIE - PROSTA OBSŁUGA

Kocioł MPM ECONERGY wyróżnia się prostą obsługą dzięki zaawansowanemu systemowi sterowania PLUM. Dzięki intuicyjnemu panelowi wyświetlacza możesz łatwo dostosować ustawienia urządzenia do własnych potrzeb. Dodatkowo sterownik ecoTOUCH 860 można wyposażyć w moduły rozszerzające możliwości sterownika.

DOSTOSOWANY DO UŻYTKOWNIKA

Znajdziesz w naszej ofercie szeroki wybór mocy dostosowanych do Twoich potrzeb cieplnych. Optymalnie dobrana pojemność zasobnika- kosza, cechuje się wydłużoną stałopalnością kotła (nawet kilka dni). Kocioł jest przeznaczony do stosowania zarówno w otwartych i zamkniętych instalacjach centralnego ogrzewania.

PELLET - EKOLOGICZNY SPOSÓB NA CIEPŁO

Urządzenia na pellet zasilane są ekologicznym paliwem powstałym z odpadów drzewnych. Dzięki temu, że proces spalania nie wytwarza szkodliwych substancji smolnych – podczas ogrzewania domu emitujemy mniej zanieczyszczeń. Popiół po spaleniu pelletu jest nieszkodliwy i może być wykorzystany jako nawóz.

BUDOWA MODUŁOWA

MPM ECONERGY to urządzenie o budowie modułowej występujące w dwóch wariantach: wymiennik z wbudowanym zasobnikiem lub zasobnikiem dowolnie położonym względem wymiennika. Dodatkowo drzwi kotła wyposażone zostały w izolację, która minimalizuje straty ciepła, zapewniając efektywność i oszczędność energii.

W pierwszym wariancie, kosz zasypowy umieszczony jest nad wymiennikiem, dzięki czemu urządzenie zmieści się nawet w bardzo małych pomieszczeniach.

Natomiast w drugiej opcji zasobnik wolno stojący jest większy, to doskonały wybór dla osób, które dysponują dużą przestrzenią w kotłowni, a dodatkowo cieszyć się będą wydłużoną stało palnością. 

PALNIK - KIPI

Urządzenie posiada w pełni zautomatyzowany najnowszej generacji palnik KIPI z obrotową komora spalania umożliwiający użycie pelletu oraz agro-pelletu (np. pelletu ze słomy rzepakowej czy łuski słonecznika). W urządzeniu zastosowano innowacyjne rozwiązanie konstrukcyjne między innymi: samoczyszczący palnik, rotacyjną komorę z nadmuchem, dzięki czemu sam oczyszcza się z popiołów i zgorzeli. Zastosowane przez nas rozwiązania gwarantują niemal bezobsługową, bezawaryjną pracę palnika oraz wydłużoną jego żywotność.

PALNIK-ROTARY-KIPI

GWARANCJA

Producent udziela 5-letniej gwarancji na produkt, obejmującej szczelność wymiennika (połączeń spawanych), oraz 2 lata na sprawne działanie pozostałych podzespołów.

Warunkiem uzyskania pełnej gwarancji jest zabezpieczenie urządzenia przed zjawiskiem korozji niskotemperaturowej poprzez montaż układu antykondensacyjnego MPM55 lub zaworu mieszającego (3 lub 4-drogowego) z siłownikiem.

KOCIOŁ / PIEC C.O.

MPM ECONERGY to innowacyjne rozwiązanie dla osób poszukujących ekologicznego i efektywnego źródła ciepła. Daj sobie szansę na zmianę, wybierz MPM ECONERGY i ciesz się komfortem termicznym w Twoim domu.

MONTAŻ

Istnieje możliwość pomocy w doborze pieca i konfiguracji oraz znalezienie lokalnej firmy hydraulicznej, która może wykonać instalację centralnego ogrzewania wraz z profesjonalnym montażem, według naszego projektu. 

Dobór odpowiedniej mocy i ewentualne zastosowanie pieca odbywa się za pomocą przyjaznego formularza

SPECYFIKACJA

SCHEMAT

MODEL - WYMIARY [mm]

SCHEMAT

MODEL - WYMIARY [mm]

PLIKI DO POBRANIA