PIEC 5 KLASY NA DREWNO I WĘGIEL

mpm-ds-plus-14-kw

Zainwestuj w kocioł zgazowujący węgiel i drewno - efektywny piec do centralnego ogrzewania. Zgazowanie węgla i drewna w kotle MPM DS PLUS gwarantuje efektywność spalania i łatwe czyszczenie. 

NASZE KOTŁY


Nisko-emisyjne kotły z opatentowanym systemem zgazowania paliwa, zamiast tradycyjnej metody spalania. 

Nowoczesne i ekologiczne kotły zgazowujące drewno i węgiel (HOLZGAS) zgodne z Ecodesign!. Wykorzystują zjawisko pirolizy, czyli spalania gazów (dymu, smoły itp.) powstałych podczas termicznego rozkładu.  

CERAMICZNY PALNIK WIROWY


Piec zgazujący wyposażony został w najnowszy ceramiczny palnik wirowy z żaroodporną dyszą na, który posiadamy zgłoszenie patentowe P.430080 z trzema zastrzeżeniami.

WĘGIEL 


Spalanie węgla kamiennego jak również węgla brunatnego to nic innego jak proces, który polega na zamianie tego paliwa w gaz. Reakcja odgazowania jest przeprowadzane w komorze wstępnej w której węgiel jest podgrzewany. To właśnie w tej komorze, do której dostarczane jest powietrze pierwotne czyli tlen, następuje proces półspalania, a finalnym efektem jest tzw. gaz syntezowy (syngaz), który jest mieszaniną tlenku węgla i wodoru.

DREWNO 

W pierwszej kolejności z drewna lub innej biomasy uwalniana jest woda w nim zawarta (proces dosuszania drewna). Dopiero potem odbywa się zgazowanie (karbonizacja) – stopniowo wzrasta temperatura drewna i uwalnia się z niego gaz (dym). Gaz drzewny to palna mieszanina gazów, lżejsza od powietrza, która dzięki zawartości wodoru i metanu, charakteryzuje się doskonałymi właściwościami spalania. Kolejny etap to klasyczne spalanie, podczas którego uwalniane jest ciepło.

OPTYMALNE UŻYTKOWANIE


Warunkiem prawidłowego funkcjonowania kotła zgazowującego jest utrzymanie w nim wymaganej wysokiej temperatury powyżej 80°C. Najlepiej zapewnić można ją dzięki współpracy kotła ze zbiornikiem akumulacyjnym. Zbiornik akumulacji ciepła umożliwia jednoczesne utrzymywanie wysokiej temperatury w obiegu kotłowym oraz racjonalne dostarczenie wody o właściwej temperaturze do obiegu grzewczego we właściwym czasie. Cały ten proces jest kontrolowany przez odpowiedni sterownik komunikujący się z panelem pokojowym.

KORZYŚCI EKONOMICZNE


Piec zgazowujący to najbardziej wydajne i tanie w eksploatacji urządzenie dające najtańszy koszt ogrzewania. Jego sprawność cieplna zazwyczaj sięga 90%. Tak wysoką sprawność zawdzięcza zwiększonemu odzyskowi ciepła z bardzo kalorycznych substancji powstających podczas podgrzewania paliwa. Proces zgazowania pozwala w pełni wykorzystać energię zgromadzoną w opale oraz spełnić restrykcyjne parametry emisyjne dla kotłów 5 klasy czy Ecodesign. A więc kotły na drewno i węgiel z ręcznym załadunkiem, których działanie opiera się na zgazowaniu, są świetną alternatywą lub uzupełnieniem układy hybrydowe dla nowoczesnych urządzeń, np. na pellet czy ekogroszek. 


PODSUMOWANIE


Co wyróżnia nasze kotły spośród innych konstrukcji tego typu:


✓ Proces zgazowania odbywa się z wykorzystaniem naturalnego ciągu kominowego

✓ Najniższe zużycie opału

✓ Ceramiczny palnik wirowy wprowadzający spalin w ruch wirowy gwarantuje najwydajniejsze dopalanie gazów poprzez wydłużenie ich drogi oraz podniesienie temperatury potrzebnej do ich pełnego dopalenia

✓ Wymiennik pionowy z wydłużoną drogą spalin gwarantuje nam najlepszy odbiór ciepła prze płaszcz wodny (niska strata kominowa) oraz wydłużoną częstotliwość czynności związanych z okresowym czyszczeniem wymiennika

✓ Możliwość bezproblemowej pracy kotła na wypadek braku zasilania

MONTAŻ


Istnieje możliwość pomocy w znalezieniu lokalnej firmy hydraulicznej, która może wykonać profesjonalny montaż według naszego projektu.

AKTUALNA OFERTA

Dostępne moce:

14 kW

Piec zasypowy — dolnego spalania MPM DS PLUS 14 kW — wydajny i ekologiczny. Spełnia wymagania 5 klasy oraz EcoDesign. Idealny do spalania drewna i węgla.