mpm-wood-plus-6-kw

Cena producenta!

MPM WOOD PLUS 6 kW

Ogrzewaj Świadomie, Ogrzewaj Efektywnie!

Dane Podstawowe:


Kluczowe Parametry:

Produkt na liście ZUM to gwarancja dotacji i mniej formalności.

WPROWADZENIE 

Zastanawiasz się, jaki piec wybrać do ogrzewania swojego domu? Jeśli szukasz efektywnego, ekonomicznego i przyjaznego dla środowiska rozwiązania, to koniecznie powinieneś poznać MPM WOOD PLUS - polskiej produkcji.

NOWOCZESNE OGRZEWANIE DREWNEM DLA MAKSYMALNEJ WYDAJNOŚCI

Nowoczesne urządzenie opalane drewnem, które spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Niezależnie od tego, czy chcesz grzać jedno pomieszczenie czy cały dom, to urządzenie jest gotowe na każde wyzwanie. Wyposażony w najnowszą technologię, WOOD PLUS zagwarantuje Ci maksymalną wydajność przy minimalnym zużyciu drewna.


Doposażając kocioł w inteligentne sterowanie z panelem bezprzewodowym, możesz być pewny, że temperatura w Twoim domu będzie zawsze optymalna. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą cieszyć się komfortowym ciepłem niezależnie od pory roku.

NASZE ROZWIĄZANIA

Pirolityczny kocioł firmy MPM Projekt — dzięki wykorzystanym roziązaniom urządzenie posiada wszystkie niezbędne certyfikaty. Wysoka jakość i wydajność — idealny wybór dla najbardziej wymagających miłośników tradycyjnych urządzeń c.o. z ręcznym załadunkiem opału.


Kocioł C.O. z opatentowanym systemem zgazowania paliwa, wykorzystujący zjawisko pirolizy. Nigdy wcześniej drewno nie było użyte do tak czystego, bezpiecznego i inteligentnego sposobu ogrzewania!.


Urządzenie grzewcze o najbardziej ekonomicznym i ekologicznym charakterze — na odnawialne i nieprzetworzone paliwo, jakim jest sezonowane drewno.

KOCIOŁ ZGAZOWUJĄCY DREWNO

Kocioł zasypowy na drewno MPM WOOD PLUS 6 jest kolejnym wcieleniem kotła zgazowującego paliwo stałe modelu MPM DS WOOD. Następna generacja naszej konstrukcji, zmieniony konstrukcyjnie z zastosowanym automatycznym systemem oddymiania komory załadowczej podczas dokładania opału.

KANAŁ ODDYMIAJĄCY KOMORĘ ZAŁADOWCZĄ

Kocioł MPM Wood Plus 6 został wyposażony w automatyczny system oddymiania komory załadowczej, dzięki któremu obsługa kotła staje się prostsza i nie wymaga wysokich umiejętności. Dzięki temu rozwiązaniu dokładanie opału do kotła będzie bardziej komfortowe i bezpieczne.


Warto zaznaczyć, że dzięki temu systemowi unikniemy sytuacji, w której podczas dokładania opału do kotła wydobywa się dym, co dodatkowo podnosi komfort użytkowania.

WYŻSZA DOTACJA

Kocioł o podwyższonym standardzie z obniżoną emisyjnością cząstek stałych o wartości ≤ 20 mg/m3. Dofinansowanie 9 tys. zł (maksymalnie 45% intensywności dofinansowania) lub w podwyższonym dotacja ta wynosi do 12 tys. Dzięki wykorzystanej technologii, kocioł spełnia wymagania 5 Klasy oraz Ecodesign, co zostało potwierdzone uzyskaniem certyfikatów w renomowanym Instytucie w Brnie.

DOTLENIENIE I OCHRONA

Seria ta oferuje podwójny układ doprowadzenia powietrza wtórnego, które odgrywa istotną rolę w procesie zgazowywania opału. Spalanie drewna w ten sposób jest o wiele efektywniejsze niż w tradycyjnych urządzeniach spełniających wymagania emisyjne. Przystosowany do pracy w układzie zamkniętym (oznaczenie S.Z.) - ochrona w postaci zaworu DBV-1. Urządzenie przeznaczone jest do wodnych instalacji centralnego ogrzewania z grawitacyjnym lub wymuszonym obiegiem wody.

CERAMICZNY PALNIK WIROWY

Główny element naszych kotłów, w który zostały wyposażone — najnowszy ceramiczny palnik wirowy z żaroodporną dyszą na, który posiadamy zgłoszenie patentowe P.430080 z trzema zastrzeżeniami.

EKONOMIA Z EKOLOGIĄ

Kotły typu Wood PLUS pracują z wykorzystaniem naturalnego ciągu kominowego (ciąg spalin), dlatego ich eksploatacja nie wymaga użycia energii elektrycznej. To rozwiązanie zwiększa sprawność oraz zmniejsza zużycie paliwa. Korpus kotła wykonany jest z blach stalowych konstrukcji spawanej. Posiada dużą komorą zasypową, ruchomy ruszt żeliwny, wymiennik ciepła o pionowym układzie kanałów spalinowych oraz wirową komorę ceramiczną.


Urządzenie wyposażono w przełącznik ciągu, który ułatwia rozpalanie oraz przyśpiesza przejście przez tak zwany punkt rosy. Komora spalania i dysza ceramiczna posiadają doprowadzenie powietrza pierwotnego i wtórnego z możliwością regulacji. Cały kocioł jest izolowany termicznie, za pomocą izolacji z wełny mineralnej, która obniża straty ciepła do minimum. Stalowe osłony są malowane wysokiej jakości lakierem proszkowym.


Urządzenie posiada wygodne drzwiczki zasypowe umieszczone z przodu kotła. W górnej części, pod klapą obudowy znajduje się wyczystka dająca dostęp do kanałów spalinowych oraz dyszy ceramicznej. Urządzenie posiada także wyczystki w ściance bocznej.

ZAUFANIE ZOBOWIĄZUJE!

Kotły tego typu cieszą się w naszej ofercie dużą popularnością ze względu na łatwą obsługę oraz najniższy koszt użytkowania. Ich największą zaletą jest bezawaryjność, efektywne i czyste spalanie, długa stało palność oraz oszczędność paliwa.

ŁATWA W OBSŁUDZE, SOLIDNA KONSTRUKCJA PIECA

Proces eksploatacji jest prosty, do tego nie wymaga użycia energii elektrycznej. Do budowy użyte zostały atestowane materiały, co sprawia, że konstrukcja kotła jest solidna, wytrzymała i stabilna przez wiele lat pracy. 

DWUKOMOROWA KONSTRUKCJA - WIĘKSZA EFEKTYWNOŚĆ I KOMFORT

Ceramiczna komora spalania umożliwiają praktycznie całkowite spalanie przy minimalnej emisji substancji szkodliwych, zwiększając tym sprawność oraz mniejsze zużycie paliwa. Efektem jest mniejsza ilość popiołu i trudnych do usunięcia osadów. Dzięki temu rozwiązaniu obsługa kotła staje się mniej kłopotliwa i nie wymaga tak częstego czyszczenia. 

EKOLOGIA I EKONOMIA

Zastosowane rozwiązania i konstrukcja przyczyniają się do dużych oszczędności paliwa, a także do ochrony środowiska. Dzięki wykorzystanej technice spalania, kocioł spełnia wymagania 5 klasy wg normy PN-EN 303-5:2012 oraz posiada certyfikat Ekoprojektu.

GWARANCJA

Producent udziela 4 lata gwarancji na szczelność wymiennika kotła (połączeń spawanych) oraz 2 lata na sprawne działanie pozostałych  podzespołów. 


Warunkiem uzyskania pełnej gwarancji jest montaż kotła z zastosowaniem fabrycznego układu antykondensacyjnego MPM55 (pompa + zawór temperaturowy = ochrona powrotu) lub zamontowanie zaworu mieszającego (3 lub 4-drogowego) sterowanego siłownikiem. Ponadto, zgodnie z przepisami ustawy, konieczna jest współpraca kotła z zbiornikiem akumulacyjnym.

TWÓJ KOMFORT, NASZA OBSŁUGA: MPM WOOD PLUS 6 KW Z DOSTAWĄ WSZĘDZIE W POLSCE

Istnieje możliwość pomocy w znalezieniu lokalnej firmy hydraulicznej, która może wykonać profesjonalny montaż według naszego projektu. Ponadto, z przyjemnością informujemy, że nasz produkt, jesteśmy w stanie dostarczyć kurierem w każde miejsce w Polsce. Bez względu na lokalizację, chcemy zapewnić łatwość dostępu do innowacyjnych rozwiązań ogrzewania dla wszystkich naszych klientów. 


Warto zaznaczyć, że nasze zestawy buforowe są konfigurowane pod konkretne zamówienie, co gwarantuje najwyższą jakość dostosowaną do indywidualnych potrzeb klienta.

PARAMETRY TECHNICZNE

BUDOWA

WAŻNE WYMIARY

Wymiary Drzwiczek Załadowczych (wys. x szer., mm)


Wymiary Komory Załadowczej (szer. x głęb. x wys., mm)


Uwaga: Wymiary podane z perspektywy widoku z przodu kotła (drzwiczki załadowcze).

GALERIA