Kocioł na drewno i pellet - Najlepszy wybór dla taniego ogrzewania domu

kocioł-na-pelet-i-drewno-twoje-idealne-rozwiazanie-do-ogrzewania-domu

Zapoznaj się z ofertą nowoczesnych kotłów na pellet i drewno. Sprawdź ekoprojekt (ecodesign) i oszczędzaj na ogrzewaniu.

PIEC NA PELLET I DREWNO

Zauważając, że coraz więcej osób jest zainteresowanych zakupem kotła dwupaliwowego na pellet i drewno, który charakteryzowałby się wysoką efektywnością, oszczędnością oraz ekologicznym podejściem do ogrzewania, producent kotłów MPM PROJEKT postanowił dostosować swoją ofertę do rosnących preferencji konsumentów.

Nasze nowe urządzenie jest przystosowane do użycia dwóch rodzajów opału: drewna i granulatu pelletu drzewnego. Dzięki temu zapewnia ciągłą pracę oraz możliwość prostego przejścia na preferowany rodzaj paliwa. Co więcej, urządzenie posiada dwa odrębne certyfikaty Ekodesign, zarówno na spalanie pelletu drzewnego, jak i na drewno kawałkowe. 

Dziękujemy za Wasze zaufanie i zainteresowanie naszymi innowacyjnymi rozwiązaniami, które nie tylko spełniają Wasze potrzeby, ale także chronią środowisko naturalne!

DUO KOCIOŁ NA DREWNO I PELLET

Źródło ciepła o najbardziej ekonomicznym i przyjaznym dla środowiska charakterze - na pellet oraz odnawialne i nieprzetworzoną biomasę, jakim jest sezonowane drewno. W zależności od zapotrzebowania urządzenie jest doposażane w odpowiednie elementy (wentylator, bufor cieplny, ochrona powrotu, czujniki i panele pokojowe) podnoszące komfort, oszczędność oraz gwarantujące długie bezawaryjne działanie urządzenia.

Praca kotła przy zastosowaniu peletu odbywa się w sposób automatyczny (rozpalanie i wygaszanie), dzięki zastosowaniu wysokiej klasy samoczyszczącego, obrotowego palnika na pellet firmy KIPI. Kocioł jest też wyposażony w dotykowy regulator firmy PLUM obsługujący pracę palnika, podajnika oraz wszystkich pomp czy zaworów podłączonych do instalacji centralnego ogrzewania.

Paliwem dodatkowym w tego rodzaju urządzeniach są polana drzew liściastych lub inne odpady drzewne, spalane w procesie zgazowania drewna (piroliza) po przejściu urządzenia w tryb pracy z załadunkiem ręcznym. Urządzenie posiada wszystkie zalety ogrzewania drewnem zastosowane w kotle zgazowującym na drewno MPM WOOD PLUS.

mpm-wood-pell-14-kw

KONSTRUKCJA KOMORY SPALANIA

Nasza innowacyjna komora spalania wyróżnia się dwiema kluczowymi częściami:


Komora wsadowa (pirolityczna):


Komora spalania:


Wartości Dodane:

Znaczna komora spalania (palenisko):


Obrotowy palnik do pelletu marki KIPI:


Odprowadzenie spalin do jednego przewodu dymnego:

TECHNOLOGICZNIE DOSKONAŁY

Nasza innowacyjna komora spalania to złożone rozwiązanie, które łączy efektywność, komfort użytkowania, oszczędność czasu i kosztów ogrzewania. Kombinacja komory pirolitycznej oraz stałego montażu obrotowego palnika sprawia, że nasze kotły dwupaliwowe MPM PROJEKT są najbardziej optymalnym rozwiązaniem dla nowoczesnych potrzeb ogrzewania.

mpm-wood-pell-14-kw

OSZCZĘDNE I WYGODNE OGRZEWANIE


Ciągła Eksploatacja i Ogrzewanie:


Efektywne Ogrzewanie i Ciepła Woda Użytkowa:


Uniwersalne Rozwiązanie:


Zgodność z Wymaganiami Ekonorm:


Prosta Obsługa:

KORZYŚCI Z ZAKUPU KOTŁA CENTRALNEGO OGRZEWANIA


Najważniejsze:


Niezależnie od stosowanego paliwa kocioł osiąga wysoką sprawność cieplną oraz parametry emisyjne 5 klasy zgodnie z normą PN-EN 303-5:2012. Spełnia także wymagania dyrektywy Ekoprojektu (Ecodesign) 200-/125/WE dzięki czemu może być użytkowany na obszarach, na których obowiązują nawet najbardziej restrykcyjne przepisy dotyczące uchwał antysmogowych.


PODSUMOWANIE

Warto zastanowić się nad takim sposobem ogrzewania i wybrać system grzewczy, który spełni nasze oczekiwania pod względem efektywności, ekologii oraz komfortu. Decyzja ta ma istotny wpływ na koszty ogrzewania domu, a także na nasz codzienny komfort życia oraz otoczenie. Dlatego dokładne rozważenie dostępnych opcji, oraz wybór zrównoważonego i efektywnego rozwiązania są kluczowe dla osiągnięcia optymalnych rezultatów. Ogrzewanie to nie tylko kwestia produkcji ciepła i wygody, ale także świadomego podejścia do naszej roli w ochronie środowiska.

AKTUALNA OFERTA

Dostępna moc: 14 kW 

Podział mocy:

- Drewno: 14 kW

- Pellet: 4-16 kW

NOWOŚĆ! Duo z dwoma certyfikatami EcoDesign - lista ZUM.