KOTŁY ZGAZOWUJĄCE DREWNO

kociol-na-drewno-mpm-wood-plus

Zgazowanie drewna to rewolucyjne rozwiązanie dla efektywnego ogrzewania. Wybierz piec zgazowujący drewno i ciesz się ekologicznym i ekonomicznym spalaniem.

NASZE KOTŁY

Zero-emisyjne piece na drewno z opatentowanym systemem zgazowywania, zamiast tradycyjnej metody spalania drewna. 


Nowoczesne i ekologiczne kotły zgazowujące drewno (dolnego spalania) zgodne z Ecodesign!. Wykorzystują zjawisko pirolizy, czyli spalania gazów (dymu, smoły itp.) powstałych podczas termicznego rozkładu drewna. Podstawowym paliwem w tego typu kotłach C.O. jest oczywiście gaz drzewny z sezonowanego drewna kawałkowego lub innej biomasy o wilgotności nieprzekraczającej 22%.

mpm-wood-plus-piec-zgazowujacy-drewno

PALNIK WIROWY CERAMICZNY

Główny element naszych kotłów, w który zostały wyposażone — najnowszy ceramiczny palnik wirowy z żaroodporną dyszą na, który posiadamy zgłoszenie patentowe P.430080 z trzema zastrzeżeniami.

mpm-wood-plus-zasyp-gorny

PIROLIZA - PRZEBIEG

W pierwszej kolejności z drewna lub innej biomasy uwalniana jest woda w nim zawarta (proces dosuszania drewna). Dopiero potem odbywa się zgazowywanie (karbonizacja) – stopniowo wzrasta temperatura drewna i uwalnia się z niego gaz (dym). Gaz drzewny to palna mieszanina gazów, lżejsza od powietrza, która dzięki zawartości wodoru i metanu, charakteryzuje się doskonałymi właściwościami spalania. Kolejny etap to klasyczne spalanie, podczas którego uwalniane jest ciepło. Wszystko to bez użycia jakiejkolwiek energii i bez użycia wentylatora wyciągowego.

piroliza-drewna

ETAPY PROCESU SPALANIA

mpm-wood-plus-kociol-zgaujacy-drewno

OPTYMALNE UŻYTKOWANIE

Warunkiem prawidłowego funkcjonowania kotła zgazowującego na drewno jest utrzymanie w nim wymaganej wysokiej temperatury. Najlepiej zapewnić można ją dzięki wyposażeniu instalacji centralnego ogrzewania w zbiornik akumulacyjny. Bufor umożliwia jednoczesne utrzymywanie wysokiej temperatury w obiegu kotłowym oraz racjonalne dostarczenie wody o właściwej temperaturze do obiegu grzewczego we właściwym czasie. Cały ten proces jest kontrolowany przez (algorytm) panel pokojowy komunikujący się bezprzewodowo ze sterownikiem głównym przy piecu.

KORZYŚCI EKONOMICZNE

Piec zgazowujący drewno to najbardziej wydajne i tanie w eksploatacji urządzenie dające najtańszy koszt ogrzewania — porównanie. Jego sprawność cieplna zazwyczaj sięga 90%. Tak wysoką sprawność zawdzięcza zwiększonemu odzyskowi ciepła z bardzo kalorycznych substancji powstających podczas podgrzewania paliwa. Proces zgazowania drewna pozwala w pełni wykorzystać energię zgromadzoną w drewnie opałowym oraz spełnić restrykcyjne parametry emisyjne dla urządzeń 5 klasy czy Ecodesign. A więc piece na drewno z ręcznym załadunkiem, których działanie opiera się na zgazowaniu drewna, są świetną alternatywą dla nowoczesnych urządzeń na pellet czy ekogroszek.

PODSUMOWANIE

Nasze kotły zgazowujące drewno wyróżniają się spośród innych konstrukcji tego typu z wielu powodów:Odkryj więcej korzyści i zalety naszych kotłów zgazowujących drewno, skorzystaj z naszej oferty już teraz!

AKTUALNA OFERTA

Dostępne modele:


Dostępne zestawy:


Dopasowanie do powierzchni domu:


Potrzebujesz pomocy?

Nie wiesz, którą moc wybrać? Skorzystaj z naszego formularza, aby otrzymać spersonalizowane dane dotyczące mocy kotła-zestawu, idealnie dopasowanego do powierzchni Twojego domu. Poznaj efektywność, oszczędności i ekologiczne korzyści dopasowanego rozwiązania grzewczego.