Hybrydowy Zestaw na Drewno i Pellet: Efektywne Źródło Ciepła dla Oszczędnych i Ekologicznych Domów

eko-hybryd-2

EKO-HYBRYD_2

Przykładowy - podstawowy, skonfigurowany zestaw kotła zgazowującego drewno z buforem ciepła, sterowaniem oraz zestawem pelletowym do spalania drewna, pelletu, brykietu, szczap, trocin i zrębki.

ZASTOSOWANIE

Zestaw przeznaczony do ogrzewania powierzchni o wielkości od 160 do 230 m2 w układzie otwartym. Doskonale sprawdza się w różnego rodzaju instalacjach C.W.U. (woda użytkowa) / C.O. o typie grzejnikowym, nawet w przypadku starszych instalacji (o grawitacyjnym przepływie, z grubymi rurami). Zapewnia on możliwość kontynuacji pracy układu (kotła zgazowującego) w przypadku braku zasilania.


Wykorzystanie siłownika na zaworze trójdrożnym pomiędzy kotłem a buforem gwarantuje ochronę kotła (zarówno przed powrotem kondensatu, jak i w ramach układu antykondensacyjnego, laddomat) w trzech kluczowych obszarach: sprawności, żywotności i czystości.


Kocioł pracuje na naturalnym ciągu kominowym przy minimalnej wysokości komina wynoszącej 8 m. Niższe wartości lub zwiększenie komfortu użytkowania mogą wymagać dodatkowego wyposażenia zestawu w wentylator wyciągowy.

Efektywnego Ogrzewania Drewnem i Pelletami w Jednym Urządzeniu

Zestaw inteligentnie łączy korzyści z dwóch czystych technologii spalania biomasy. Kocioł hybrydowy efektywnie łączy ekonomiczne ogrzewanie drewnem kawałkowym z wygodnym ogrzewaniem pelletem, wszystko w jednym urządzeniu.


Odkryj Komponenty Zestawu

W związku z tym, że zestaw składa się z kotła zgazowującego drewno MPM WOOD PLUS oraz zestawu pelletowego KIPI, prosimy o zapoznanie się z tymi urządzeniami, do których linki są podane poniżej.


Montaż w Etapach: Elastyczne Rozwiązania Dla Twojego Ogrzewania

Istnieje opcja zakupu i montażu zestawu w dwóch etapach. Pierwszym krokiem jest nabycie kotła zgazowującego, a następnie w późniejszym okresie możemy go rozbudować o zestaw pelletowy.

Przykładowy Schemat Instalacji: Kluczowe Elementy Systemu w Jednym Spojrzeniu

Elementy Instalacji


Zestaw PodstawowyDodatkowe Doposażenie

WAŻNE!

Oczywiście, zestaw wymaga dodatkowego uzupełnienia o elementy hydrauliczne dobrane pod konkretny układ (zbiornik C.W.U., 4 pompy obiegowe, zawór 3-drogowy z siłownikiem, zawór 4-drogowy z siłownikiem, złączki, rury, itd.), a także koszty robocizny.


UWAGA!

Istnieje możliwość dostosowania konfiguracji zamówienia po wcześniejszym kontakcie.