EKO-HYBRYD_8

Przykładowy - podstawowy, skonfigurowany zestaw kotła zgazowującego drewno z buforem ciepła, sterowaniem oraz zestawem pelletowym do spalania drewna, pelletu, brykietu, szczap, trocin i zrębki.

ZASTOSOWANIE

Zestaw przeznaczony do ogrzewania powierzchni w przedziale 160-220m2 w układzie otwartym. Może mieć zastosowanie we wszelkiego rodzaju instalacjach C.W.U. (woda użytkowa) / C.O. w układzie grzejnikowym, podłogowym lub mieszanym.

Zestaw wyposażony w fabryczny układ antykondensacyjny MPM 55 (antykorozyjny, tzw. ochrona powrotu, laddomat) dający najlepsze zabezpieczenie kotła w trzech obszarach - sprawność, żywotność, czystość

Kocioł pracujący na naturalnym ciągu kominowym przy min. wysokości komina 8 m. Poniżej tej wysokości lub dla zwiększenia komfortu użytkowania zalecane jest doposażenie zestawu w wentylator wyciągowy.

2 W 1

EKO-HYBRYD_8 w inteligentny sposób łączy zalety ogrzewania dwóch czystych technologii spalania biomasy. Kocioł hybrydowy łączy tanie ogrzewanie drewnem kawałkowym z wygodnym ogrzewaniem pelletem w jednym urządzeniu.


KOCIOŁ ZGAZOWUJĄCY + ZESTAW PELLETOWY

Z uwagi na fakt, że EKO-HYBRYD_8 składa się z kotła zgazowującego drewno oraz zestawu pelletowego, prosimy o zapoznanie się z tymi urządzeniami.


INFORMACJA!

Istnieje możliwość zakupu i montażu zestawu w dwóch etapach. Najpierw kupujemy kocioł zgazowujący a w późniejszym okresie doposażamy go w zestaw pelletowy.

PRZYKŁADOWY SCHEMAT INSTALACJI

OPIS


ZESTAW PODSTAWOWYDODATKOWE DOPOSAŻENIE

WAŻNE!

Oczywiście zestaw wymaga dodatkowego uzupełnienia o elementy hydrauliczne dobrane pod dany układ (zbiornik C.W.U., 4 pompy obiegowe, zawór 4 drogowy z siłownikiem, złączki, rury, itd.) oraz koszt robocizny.

UWAGA!

Istnieje możliwość innej konfiguracji zamówienia.