DYM, TO SPORA CZĘŚĆ PALIWA ZA KTÓRE PŁACIMY

twoje-pieniadze-wylatuja-kominem

Jak Dym i Sadza Żerują na Twoim Budżecie: Warto Wiedzieć!

DYM, SMOŁA I SADZA

Wielu ludzi, którzy ogrzewają swoje domy węglem lub drewnem, często boryka się z problemami zatykającego się komina spowodowanymi smołą i sadzą. Niekiedy jest to traktowane jako naturalna konsekwencja spalania tych paliw. Jednak kiedy na ścianach domu pojawiają się brązowe, cuchnące zacieki, a z kotła wylewa się podobna substancja, ignorowanie tych problemów staje się niemożliwe.

Podobnie jak w przypadku każdego problemu, istnieją dostępne rozwiązania zarówno tanie, jak i drogie. Jednak prawdziwą poprawę zapewnia diagnoza i eliminacja przyczyn, co wcale nie musi wymagać dużych wydatków.

sklad-drewna-i-wegla

PROSTE PRZYCZYNY

Niewielu osób interesuje się stanem swojego kotła i komina, chyba że pojawią się nagłe problemy, takie jak: 

NAJKRÓTSZE PODSUMOWANIE

Twój kocioł produkuje sadzę zamiast ciepła, a z dymu powstaje duża ilość niekorzystnych substancji. To główna przyczyna większości problemów z kotłem, które mogą Cię dotknąć.

Żadna z tych sytuacji nie jest normalna ani nieunikniona podczas ogrzewania węglem lub drewnem. Wszystko zależy od odpowiedniego doboru kotła, dostarczanego paliwa i technik palenia.

porownanie-stanu-komina
Porównanie stanu komina

JAK TO NAJCZĘŚCIEJ WYGLĄDA

Niewłaściwa technika spalania

JAK TO NAPRAWIĆ

Jedynym sposobem na trwałe pozbycie się problemów ze smołą i sadzą jest zapewnienie, aby kocioł przestał je wytwarzać. Można to osiągnąć poprzez: