mpm-wood-pell-14-kw
Cena producenta!

MPM WOOD PELL 14 kw

Ogrzewaj Świadomie, Ogrzewaj Efektywnie!

Dane Podstawowe:

Producent: MPM PROJEKT

Model: WOOD PELL

Moc: 14 kW

Rodzaj urządzenia: Kocioł kombinowany do spalania dwóch paliw - drewna i peletów


Specyfikacja Techniczna:

KZ-600319 to produkt znajdujący się na liście ZUM (kocioł zgazowujący drewno o podwyższonym standardzie), co gwarantuje dostępność do dotacji oraz mniej formalności.

INFORMACJE OGÓLNE

Zestaw umożliwiający ekologiczne spalenie polan drewna (szczapy, zrębki, trociny itp.) na zasadzie zgazowania oraz dzięki wbudowanemu wysokiej klasy palnikowi — granulatu trocinowego w formie peletu. Urządzenie skonstruowane jako jeden korpus z jednym kanałem odprowadzającym spaliny.

Urządzenie grzewcze o najbardziej ekonomicznym i ekologicznym charakterze korzysta z peletu oraz odnawialnej, nieprzetworzonej biomasy, takiej jak sezonowane drzewo. W zależności od zapotrzebowania, urządzenie może współpracować i zasilać różne obiegi grzewcze.

mpm-wood-pell

DUO KOCIOŁ NA DREWNO I PELLET

Kocioł MPM WOOD PELL — dwufunkcyjny, dający możliwość spalenia biomasy na zasadzie zgazowania oraz wykorzystania tej samej konstrukcji do wydajnego i w pełni automatycznego spalania pelletu, charakteryzuje się także niskim poziomem emisyjnym.


Praca urządzenia przy zastosowaniu pelletu odbywa się w sposób automatyczny (rozpalanie i wygaszanie), dzięki zastosowaniu samoczyszczącego, obrotowego palnika na pellet firmy KIPI. MPM WOOD PELL, kocioł został wyposażony w dotykowy sterownik EcoTouch 860 firmy PLUM, przeznaczonym do sterowania pracą kotła z automatycznym podawaniem paliwa. Potrafi również sterować pracą obiegu ciepłej wody użytkowej oraz pracę regulowanych obiegów grzewczych czyli wszystkich pomp czy zaworów podłączonych do instalacji C.O.  Regulator posiada możliwość współpracy z dodatkowym panelem pokojowym ecoSTER Touch umieszczonym w pomieszczeniach mieszkalnych.


Paliwem w tego rodzaju piecach jest pellet drzewny, a paliwo zastępcze to polana drzewa liściastego, spalone w procesie zgazowywania, po przejściu pieca w pracę z załadunkiem ręcznym.

mpm-wood-pell

PALNIK KIPI Z OBROTOWĄ KOMORĄ SPALANIA

Przedstawiamy urządzenie najnowszej generacji, w pełni zautomatyzowane, które umożliwia spalanie peletu oraz agro-pelletu. Na przykład: pellet ze słomy rzepakowej lub łuski słonecznika. W palniku zastosowano innowacyjne rozwiązanie konstrukcyjne, jakim jest rotacyjny palnik z obrotową komorą spalania oraz nadmuchem, co skutkuje automatycznym oczyszczaniem się palnika z popiołów i zgorzeli. Dzięki temu udogodnieniu palnik nie wymaga dodatkowego czyszczenia. Nasze rozwiązania zapewniają niezawodną pracę palnika i przedłużają jego żywotność. Dowiedz się więcej - szczegóły.

palnik-kipi-rot-power

KOCIOŁ / PIEC C.O. - JAKA MOC GRZEWCZA?

Aktualnie w ofercie posiadamy kocioł o mocy 14 kW, który doskonale sprawdzi się w dostarczeniu ciepła do Twojego domu. Jednakże, aby zapewnić optymalną wydajność i komfort cieplny, sugerujemy skorzystanie z naszej usługi sprawdzenia dopasowania mocy kotła do Twoich potrzeb. Dzięki temu możemy zapewnić, że wybierasz odpowiednią opcję grzewczą, dostosowaną do specyfiki Twojej przestrzeni mieszkalnej oraz oczekiwań dotyczących wydajności i efektywności energetycznej. Zapraszamy do wypełnienia formularza dostępnego - tutaj.

PRZYJAZNE STEROWANIE URZĄDZENIAMI PLUM

Urządzenie wyposażone w przyjazne dla użytkownika sterowanie firmy PLUM oferuje możliwość wyboru między wersją z wyświetlaczem graficznym ecoMAX 860, a sterownikiem dotykowym ecoTOUCH 860. Dodatkowo istnieje opcja doposażenia i rozbudowy regulatora o dodatkowe czujniki oraz panele pokojowe (dopłata).

Sterownik obsługuje:

ZALETY PIECA NA PELLET I DREWNO KAWAŁKOWE Z PODWÓJNYM DOPŁYWEM POWIETRZA WTÓRNEGO

Piec na pelet i drewno kawałkowe charakteryzuje się podwójnym dopływem powietrza wtórnego, które odgrywa istotną rolę w procesie zgazowywania drewna. Urządzenie umożliwia pirolityczne spalanie drewna, co wpływa na jego wydajność, o wiele efektywniej niż w tradycyjnych urządzeniach 5 klasy i Ecodesign spełniających wymagania emisji gazów. 

Piec jest przystosowany do pracy w układzie zamkniętym (oznaczenie S.Z.), dzięki wyposażeniu urządzenia w zawór schładzający DBV. Piec jest przeznaczony do podgrzewania wodnych instalacji centralnego ogrzewania, zarówno tych z grawitacyjnym, jak i wymuszonym obiegiem wody.

GŁÓWNE ELEMENTY WYRÓŻNIAJĄCE NAS SPOŚRÓD KONKURENCJI

Nasza firma wyróżnia się na rynku dzięki głównym elementom, na które posiadamy zgłoszenia patentowe. Jeden z naszych najważniejszych osiągnięć to uzyskanie patentu numer P.430080 od Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej. Ponadto, nasz model posiada jeszcze cztery dodatkowe zastrzeżenia patentowe, co świadczy o naszej innowacyjności i zaawansowanych rozwiązaniach technologicznych.

OGÓLNE INFORMACJE NA TEMAT PIECA ZGAZOWUJĄCEGO DREWNO

Pirolityczne spalenie drewna polega na wytworzeniu się paliwa gazowego w skutek podgrzewania paliwa stałego, co stanowi alternatywę energetyczną, pozwalającą jednocześnie obniżyć koszty uzyskania ciepła. 

W trakcie termicznego rozkładu drewna lub innego paliwa zastępczego w środowisku niedoboru tlenu, znanej jako piroliza, powstają "dymy" gazy. Te gazy są następnie spalane, co przekształca je w efektywne źródło ciepła. Proces ten generuje dodatkową energię cieplną o wartości około 10 megadżuli (MJ).

Jedną z zalet tego procesu jest możliwość wykorzystania naturalnego ciągu kominowego, co pozwala oszczędnie i efektywnie przeprowadzać zgazowywanie biomasy. Innowacyjne rozwiązania pozwalają na jeszcze bardziej efektywne wykorzystanie tego procesu, co przyczynia się do jego popularności jako alternatywnej formy pozyskiwania energii cieplnej.

Dzięki zgazowywaniu drewna można nie tylko zmniejszyć koszty ogrzewania, ale także przyczynić się do redukcji emisji szkodliwych substancji, co przynosi korzyści dla środowiska naturalnego. 

SOLIDNA TRWAŁA KONSTRUKCJA ZNANA Z KOTŁA MPM DS 14 KW

Korpus urządzenia tak jak w pierwowzorze MPM DS 14kW wykonany jest ze stali węglowej P265GH, która została opracowana do pracy w obszarach o podwyższonych temperaturach. Posiada dużą przestrzeń zasypową, ruchomy ruszt żeliwny, wymiennik ciepła o pionowym układzie kanałów spalinowych oraz wirowy palnik ceramiczny. Kocioł posiada przełącznik ciągu, który ułatwia rozpalanie oraz przyśpiesza przejście przez tak zwany punkt rosy. Przestrzeń wsadowa i dysza ceramiczna posiadają doprowadzenie powietrza pierwotnego i wtórnego z możliwością regulacji. 

Cały wymiennik jest izolowany termicznie za pomocą izolacji z wełny mineralnej, co minimalizuje straty ciepła. Stalowe osłony urządzenia zostały pomalowane wysokiej jakości lakierem proszkowym.

Urządzenie wyposażono w wygodne drzwiczki umieszczone z przodu, co ułatwia łatwy dostęp do przestrzeni załadowczej oraz obszaru rusztowego i popielnika. W górnej części, pod klapą obudowy znajduje się wyczystka dająca dostęp do kanałów spalinowych oraz dyszy ceramicznej. Do wybierania popiołu służą wyczystki w ściance bocznej po obu stronach obudowy.

ODDYMIANIE KOMORY ZAŁADOWCZEJ

Urządzenie wyposażone jest w automatyczny kanał oddymiający przestrzeń zasypową, który nie zaburza pracy urządzenia. Co więcej, dzięki temu wygodnemu, komfortowemu i bezpiecznemu rozwiązaniu nie ma zagrożenia wydostawania się dymu do kotłowni podczas dokładania opału.

kanal-oddymiajacy-mpm-wood-plus

ŁATWA W OBSŁUDZE, SOLIDNA KONSTRUKCJA

Obsługa kotła jest prosta i nie wymaga użycia energii elektrycznej. Kocioł działa dzięki wykorzystaniu naturalnego ciągu powietrza. Konstrukcja została wykonana z atestowanych materiałów, co gwarantuje solidność, wytrzymałość i stabilność przez wiele lat eksploatacji. Użytkownik ma wybór czym palić w danym momencie, okresie czy sytuacji: drewnem lub pelletem, co sprawia, że jest to optymalne rozwiązanie dostosowane do indywidualnych preferencji i warunków. Wszystko to bez konieczności demontażu palnika pelletowego podczas palenia drewnem. 

drzwiczki-z-palnikiem-kipi

DWUKOMOROWA KONSTRUKCJA - WIĘKSZA EFEKTYWNOŚĆ I KOMFORT

Dysza ceramiczna pozwala i umożliwia praktycznie całkowite spalenie przy minimalnej emisji substancji szkodliwych, co zwiększa efektywność i zmniejsza zużycie paliwa. Proces spalania pelletu w tej konstrukcji jest jeszcze bardziej wydajny przez wykorzystanie zwiększonej powierzchni odbioru ciepła (paleniska) oraz przez wykorzystanie dyszy ceramicznej. Dzięki temu rozwiązaniu obsługa urządzenia staje się mniej kłopotliwa i nie wymaga tak częstego czyszczenia, co skutkuje mniejszą ilością popiołu i trudno usuwalnymi osadami.

WYJĄTKOWO EKOLOGICZNY

Zastosowane rozwiązania konstrukcyjne przyczyniają się do znacznych oszczędności paliwa, a także chronią środowisko oraz zapewniają czyste powietrze. Dzięki zastosowanej technologii kocioł spełnia wymagania 5. Klasy według normy PN-EN 303-5:2012 oraz posiada dwa odrębne certyfikaty EcoDesign, co upoważnia go do dotacji dzięki wpisaniu na listę ZUM.

mpm-wood-pell-14-kw-ecodesign

GWARANCJA

Producent udziela 4 lata gwarancji na szczelność wymiennika (połączeń spawanych) oraz 2 lata na sprawne działanie pozostałych podzespołów. 

Palnik KIPI jest objęty 2-letnią gwarancją pod warunkiem pierwszego uruchomienia przez Autoryzowanego Instalatora na zlecenie Użytkownika. Szczegółowe informacje co do warunków gwarancji są zawarte w instrukcjach obsługi urządzeń.

WAŻNE!

Warunkiem uzyskania pełnej gwarancji jest montaż urządzenia z zastosowaniem fabrycznego układu antykondensacyjnego MPM55 lub zamontowanie zaworu mieszającego (3 lub 4-drogowego) sterowanego siłownikiem, zapewniającego skuteczną ochronę powrotu. Dodatkowo, do celów przewidzianych w ustawie, wymagana jest współpraca urządzenia ze zbiornikiem akumulacyjnym (buforem) o pojemności min. 500 l.

MPM WOOD PLUS 14 kW

Model 14 kW dostępny również w wersji wyłącznie do zgazowania drewna. W wersji na drewno, kocioł MPM WOOD PLUS (różne moce) nie posiada zintegrowanego z obudową sterownika oraz zestawu pelletowego. MPM WOOD PLUS jest kolejnym wcieleniem kotła serii MPM DS na polana drzewa liściastego spalane w procesie zgazowywania paliwa.

mpm-wood-plus

ZADBAJ O DODATKOWE WYPOSAŻENIE TWOJEGO KOTŁA

PARAMETRY TECHNICZNE

BUDOWA

budowa-mpm-wood-pell-14-kw

WAŻNE WYMIARY

wymiary-mpm-wood-pell-14-kw
wymiary-kotla-mpm-wood-pell-14-kw

Wymiary Drzwiczek Załadowczych (wys. x szer., mm)


Wymiary Komory Załadowczej (szer. x głęb. x wys., mm)


Wymiary podane z perspektywy widoku z przodu kotła (drzwiczki załadowcze).

GALERIA

mpm-wood-pell-14-kw-2
mpm-wood-pell-14-kw-3
mpm-wood-pell-14-kw-4

PLIKI DO POBRANIA