Efektywne Ogrzewanie: Korzyści Z Kotła Zgazowującego Drewno z Buforem Ciepła

EKO42

INFORMACJE OGÓLNE


Podstawowy, gotowy do użycia zestaw kotła zgazowującego drewno z buforem ciepła, przeznaczony do efektywnego ogrzewania powierzchni 280-360m2 zarówno w układzie zamkniętym, jak i otwartym. Doskonale sprawdza się w różnorodnych instalacjach centralnego ogrzewania (C.O.) oraz ciepłej wody użytkowej (C.W.U.), w tym w układach niskotemperaturowych, podłogowych, grzejnikowych oraz mieszanych.


Kocioł znajduje się poza główną bryłą domu, umieszczony w przydomowym pomieszczeniu gospodarczym, które pełni funkcję kotłowni.


Aby skutecznie zabezpieczyć kocioł przed korozją niskotemperaturową, zastosowano kontrolę punktu rosy, czyli tzw. ochrona powrotu. Jest to osiągnięte poprzez zawór trzydrogowy z siłownikiem, sterowanym przez dedykowany sterownik. To kompleksowe zabezpieczenie układu gwarantuje najwyższą wydajność, trwałość i czystość kotła.


Kocioł pracuje na naturalnym ciągu kominowym, wymagając minimalnej wysokości komina wynoszącej 11 m. W sytuacji, gdy wysokość komina jest poniżej tej wartości lub w celu zwiększenia komfortu użytkowania, zaleca się dodatkowe wyposażenie zestawu w wentylator wyciągowy.

Informacje na Temat Dotacji


Zestaw w pełni spełnia wszystkie kryteria i kwalifikuje się do programów dofinansowań, takich jak np. Program "Czyste Powietrze".


Informacje na Temat Najwyższego Poziomu Dofinansowania


Kocioł o podwyższonym standardzie z obniżoną emisyjnością cząstek stałych może kwalifikować się do najwyższego poziomu dofinansowania, które wynosi nawet 136 tys. zł.

Przykładowy schemat instalacji i sterowania

OPIS


ELEMENTY ZESTAWU


WAŻNE!


Oczywiście zestaw wymaga dodatkowego uzupełnienia o elementy hydrauliczne dobrane pod dany układ (zbiornik C.W.U., 3 pompy obiegowe, zawór 4 drogowy z siłownikiem, złączki, rury, itd.) oraz koszt robocizny.

UWAGA!

Istnieje możliwość innej konfiguracji zamówienia za pomocą formularza.