Kocioł na Drewno z Buforem Ciepła: Efektywne Ogrzewanie z Naciskiem na Zrównoważony Komfort

EKO43

INFORMACJE OGÓLNE


Podstawowy i precyzyjnie skonfigurowany zestaw kotła zgazowującego drewno z buforem ciepła, stworzony do efektywnego ogrzewania powierzchni o rozmiarze 160-220m2 w układzie otwartym. Wyjątkowo elastyczny, może być z powodzeniem zastosowany w różnorodnych instalacjach centralnego ogrzewania (C.O.) i ciepłej wody użytkowej (C.W.U.), nawet w przypadku systemów grzewczych starszego typu, takich jak grawitacyjne czy z grubymi rurami.


Zastosowanie siłownika na zaworze trójdrożnym zapewnia kompleksową ochronę kotła, skupiając się na trzech kluczowych obszarach: sprawności, żywotności i czystości.

Dzięki temu rozwiązaniu zapewniamy nie tylko efektywne, lecz także długotrwałe i ekologiczne korzystanie z kotła.


Kocioł operuje na naturalnym ciągu kominowym, wymagając minimalnej wysokości komina wynoszącej 8 m. W przypadku, gdy wysokość komina jest niższa lub w celu zwiększenia komfortu użytkowania, zalecamy rozważenie opcji dodatkowego wyposażenia zestawu w wentylator wyciągowy.

Informacje na Temat Dotacji


Zestaw w pełni spełnia wszystkie kryteria i kwalifikuje się do programów dofinansowań, takich jak np. Program "Czyste Powietrze".


Informacje na Temat Najwyższego Poziomu Dofinansowania


Kocioł o podwyższonym standardzie z obniżoną emisyjnością cząstek stałych może kwalifikować się do najwyższego poziomu dofinansowania, które wynosi nawet 136 tys. zł.

Przykładowy schemat instalacji i sterowania

OPIS


ELEMENTY ZESTAWU


WAŻNE!


Oczywiście zestaw wymaga dodatkowego uzupełnienia o elementy hydrauliczne dobrane pod dany układ (zbiornik C.W.U., 3 pompy obiegowe, zawór 3 drogowy z siłownikiem, zawór 4 drogowy z siłownikiem, złączki, rury, itd.) oraz koszt robocizny. Elementy dodatkowe znajdujące się w dotychczasowej instalacji mogą być użyte. 

UWAGA!


Istnieje możliwość innej konfiguracji zamówienia za pomocą formularza.