RZĄDOWY PROGRAM

Czyste

 Powietrze

Od 1 lipca 2023 r. dofinansowanie kotłów na biomasę będzie dotyczyć wyłącznie urządzeń o obniżonej emisyjności cząstek stałych ≤ 20 mg/m3 - podwyższony standard.

WYMIANA PIECA

Jeśli zdecydujesz się na wymianę kotła w ramach programu Czyste Powietrze, dofinansowanie wymaga spełnienia warunków formalnych. Kolejne etapy ubiegania się o dotację przedstawiamy poniżej.

DLA KOGO?

Dla właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

NA CO?

Dofinansowanie kompleksowej termomodernizacji budynków oraz wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy.

ILE?

Dotacja może wynosić do 66 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania, do 99 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania oraz do 135 000 zł dla najwyższego poziomu dofinansowania. Dodatkowo dla wszystkich poziomów poza wskazanymi limitami dotacja do 1 200 zł na audyt energetyczny.

ETAPYZachęcamy do samodzielnego złożenia wniosku za pomocą portalu beneficjenta - to nic trudnego.

POMOC

Dla osób zainteresowanych przystąpieniem do Programu Czyste Powietrze uruchomiliśmy pomoc w wypełnianiu wniosków. Osoby pragnące skorzystać z tej możliwości, prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego.

DO POBRANIA