Cena producenta!

MPM DS PLUS 14 kW

Stalowy kocioł grzewczy MPM Projekt - idealny do spalenia drewna i węgla. Sprawdzony produkt 5 klasy, zasypowy, bez nadmuchu!

Specyfikacje produktu:

INFORMACJA O NOWEJ WERSJI KOTŁA MPM DS 14kW

Model DS kocioł 5 klasy zgazowujący drewno 14 Kw doczekał się swojego następcy w postaci nowej wersji o nazwie DS PLUS 14 kW.  Wprowadzono szereg ulepszeń i zmian, które sprawiają, że nowa wersja jest jeszcze bardziej wydajna i funkcjonalna. Szczegółowe informacje dotyczące tych zmian znajdują się w opisie produktu.

MPM DS II 14KW - ZOSTAŁ ZASTĄPIONY: NOWY DESIGN I INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA W KOTLE NA DREWNO I WĘGIEL

Model otrzymał nowy design oraz został zmieniony konstrukcyjnie. Został wyposażony w automatyczny system oddymiający przestrzeń załadowczą, który nie zaburza procesu zgazowywania drewna. Co więcej, korzystając z tego rozwiązania, proces dozowania opału do kotła będzie bardziej wygodny i bezpieczny. Urządzenie w wersji standardowej oferuje metodę załadunku od przodu z drzwiczkami otwieranymi na prawą stronę. Aktualnie załadunek od góry jest dostępny bez kanału oddymiającego przestrzeń załadowczą. Warto również zauważyć, że występuje także wersja z zasypem górnym.

INFORMACJE OGÓLNE

Kocioł firmy MPM PROJEKT z opatentowanym systemem zgazowania paliwa, wykorzystujący zjawisko pirolizy. Nigdy wcześniej węgiel i/lub drewno nie było użyte do tak czystego, bezpiecznego i inteligentnego sposobu wytworzenia ciepła.

Stalowy piec grzewczy na paliwa stałe z ręcznym zasypem przeznaczony do wodnych instalacji centralnego ogrzewania z grawitacyjnym lub wymuszonym pompowym obiegiem wody. Przeznaczony do pracy w instalacjach systemu otwartego lub zamkniętego pod warunkiem zamontowania naczynia wzbiorczego przeponowego, zaworu bezpieczeństwa lub zaworu termostatycznego DBV.

MPM DS PLUS 14 kW - ZGAZOWUJĄCY PALIWO STAŁE, SPEŁNIAJĄCY WYMAGANIA 5 KLASY I ECODESIGN

Piroliza to najbardziej wydajna metoda spalenia opału w procesie, którym z „produkowanego” gazu drzewnego uzyskujemy dodatkową moc cieplną — około 10 MJ [3 kW].

Podczas procesu termicznego rozkładu opału, zwłaszcza w warunkach ograniczonego dostępu tlenu, jak w przypadku pirolizy, powstaje palna mieszanka gazowa, która może być wykorzystywana jako źródło energii.

CERAMICZNY PALNIK WIROWY

Urządzenie wyposażone zostało w najnowszy palnik wirowy z żaroodporną dyszą na, który posiadamy zgłoszenie patentowe P.430080 z trzema zastrzeżeniami.

mpm-ds-plus-patent

ZALETY MODELU: ŁATWA OBSŁUGA, NISKI KOSZT UŻYTKOWANIA I OCHRONA ŚRODOWISKA

W naszej ofercie model kategorii DS PLUS cieszy się ogromną popularnością ze względu na łatwą obsługę oraz najniższy koszt użytkowania. Ich największą zaletą jest bezawaryjność, efektywne i czyste odgazowanie, długa stałopalność oraz oszczędność paliwa. W dwukomorowym układzie dany opał zostaje spalony w najbardziej wydajny sposób, dzięki czemu mamy pewność, że nie emitujemy do środowiska nadmiernej ilości szkodliwych pyłów, gazów i smół.

Czyli to, co do niedawna było wyrzucane przez komin „spaliny — dym”, teraz jest zużywane do wytworzenia dodatkowej energii cieplnej i jednocześnie przyczynia się do ochrony środowiska. 

sklad-chemiczny-drewna-i-wegla

ŁATWY W OBSŁUDZE, SOLIDNA KONSTRUKCJA PRZYCZYNIA SIĘ DO DUŻYCH OSZCZĘDNOŚCI

Proces eksploatacji urządzenia i użytkowanie jest proste, bez użycia energii elektrycznej, gdyż WOOD PLUS pracuje wykorzystując naturalny ciąg kominowy. Do budowy używane są atestowane materiały zapewniające, że układ jest solidny i wytrzymały, co powoduje stabilną pracę przez wiele lat.

W ZGODZIE Z EKOLOGIĄ

Zastosowane rozwiązania oraz przemyślana konstrukcja przyczyniają się do dużych oszczędności paliwa, a także do ochrony klimatu. Dzięki wykorzystanej technologii kocioł spełnia wymagania 5 klasy wg normy emisji PN-EN 303-5:2012 oraz posiada certyfikat Ekoprojektu. Urządzenie cechuje bardzo wysoka wydajność i sprawność.

BUDOWA

Konstrukcja i Materiały:


Zasada Działania:


Zastosowane Rozwiązania i Konstrukcja:


Innowacje:


Elementy Dodatkowe:

KANAŁ ODDYMIAJĄCY KOMORĘ ZAŁADOWCZĄ

Czy podczas dokładania opału do kotła wydobywa się dym?

Kocioł dolnego spalania DS PLUS wyposażony został w automatyczny system oddymiający komorę załadowczą. Ten system nie zakłóca procesu spalania podczas wykonywania tej czynności. Dodatkowo, dzięki tej innowacji, dozowanie opału do kotła staje się bardziej komfortowe i bezpieczne.

mpm-ds-plus-kanal-oddymiajacy

PALIWO

Podstawowym opałem do kotła jest węgiel kamienny lub drewno opałowe (polana drzewa liściastego) o obwodzie około 15-22 cm. Zabrania się umieszczania w komorze spalania kolorowych gazet, których niedopalone kawałki mogą blokować przepływ powietrza przez ruszt żeliwny, jak również opakowań z tworzyw sztucznych, które mogą spowodować uszkodzenie palnika ceramicznego. Opał do kotła powinno spełniać wymogi jakościowe zawarte w tabeli poniżej.

ZALETY KOTŁA


PRZEZNACZENIE PIECA CO \ KOTŁA C.O.

Kotły typu MPM DS Plus rekomendowane są do dostarczenia ciepła do mieszkań, domów jednorodzinnych, pawilonów handlowych, usługowych, gastronomicznych, warsztatów itp., w których temperatura wody zasilającej nie przekracza 85°C, a ciśnienie robocze 1,5 bar. Wymagany ciąg spalin powinien wynosi 0,22 - 0,30 mbar.

Kotły mogą służyć również do przygotowania ciepłej wody użytkowej przy użyciu wymiennika ciepła.

Dobór kotła do danego obiektu powinien być ściśle uzależniony od sporządzonego bilansu cieplnego do ogrzewanych pomieszczeń.

GWARANCJA

Producent udziela 4 lata gwarancji na produkt, czyli na szczelność wymiennika (połączeń spawanych) oraz 2 lata na sprawne działanie pozostałych podzespołów.

Warunkiem uzyskania pełnej gwarancji na urządzenie jest zabezpieczenie urządzenia przed tak zwanym punktem rosy czyli zjawiskiem korozji niskotemperaturowej poprzez montaż układu antykondensacyjnego MPM 55 (pompa kotła + zawór temperaturowy) lub zaworu mieszającego (3 lub 4-drogowego) z siłownikiem. 

Do pełnego osiągnięcia wymogów certyfikacyjnych oraz gwarancji stabilnej pracy wymagane jest odpowiednie podłączenie, sterowanie oraz współpraca kotła ze zbiornikiem akumulacyjnym — buforowym.

kocioł-na-paliwo-stale-z-buforem-ciepla

WSPARCIE MONTAŻOWE: POMOC W DOBORZE KOTŁA I ZNALEZIENIE FACHOWCA DO INSTALACJI

Istnieje możliwość pomocy w doborze kotła i znalezieniu lokalnej firmy hydraulicznej, która może wykonać instalację centralnego ogrzewania oraz profesjonalny montaż, według naszego projektu. Dobór odpowiedniej mocy i konfiguracji odbywa się za pomocą przyjaznego formularza.

czym-ogrzewac-dom

MASZ PYTANIE? ZAPYTAJ O TEN PRODUKT LUB USŁUGĘ!

Jesteśmy tu, aby rozwiać wszelkie wątpliwości i sprostać Twoim oczekiwaniom! Skorzystaj z poniższego formularza, aby zadać pytanie dotyczące tego produktu lub usługi. Nasz zespół ekspertów jest gotów udzielić klarownych odpowiedzi i zapewnić Ci kompleksowe wsparcie. Współpracuj z nami, a doświadczysz wyjątkowej obsługi klienta. Zadaj pytanie teraz! 

DANE TECHNICZNE

SCHEMAT

WAŻNE WYMIARY 

Wymiary Drzwiczek Załadowczych (wys. x szer., mm)


Wymiary Komory Załadowczej (szer. x głęb. x wys., mm)


Wymiary podane z perspektywy widoku z przodu kotła.

GALERIA

mpm-ds-plus-14-kw-2
mpm-ds-plus-14-kw-3
mpm-ds-plus-14-kw-1
mpm-ds-plus-14-kw-4
mpm-ds-plus-14-kw-5
mpm-ds-plus-14-kw-6

WAŻNE!

Kanał oddymiający dostępny jest wyłącznie w wersji z załadunkiem bocznym.