MPM DS PLUS 14 kW
Stalowy kocioł grzewczy MPM Projekt - idealny do spalenia drewna i węgla. Sprawdzony produkt 5 klasy & Ecodesign, zasypowy, bez nadmuchu!
Specyfikacje produktu:
Gwarancja: 4 lata
Rodzaj urządzenia C.O.: Kocioł na drewno, kocioł na węgiel
Rodzaj paliwa: Drewno lub węgiel
Zakres mocy: Model 14kW
Sprawność urządzenia: 83%
Typ kotła C.O.: Z załadunkiem ręcznym
Typ sterownika: Mechaniczny lub elektroniczny miarkownik ciągu
Klasa urządzenia: Kocioł 5 klasy wg normy PN-EN zgodnej z EcoDesign, klasa energetyczna A+
Układ instalacji C.O.: Możliwość instalacji w układzie otwartym lub zamkniętym (S.Z.)
Pojemność komory załadowczej: 28-35 kg
Pojemność wodna kotła: 73 dm³
Waga kotła: 310 kg
INFORMACJA O NOWEJ WERSJI KOTŁA MPM DS 14kW
Model DS kocioł 5 klasy zgazowujący drewno 14 Kw doczekał się swojego następcy w postaci nowej wersji o nazwie DS PLUS 14. Wprowadzono szereg ulepszeń i zmian, które sprawiają, że nowa wersja jest jeszcze bardziej wydajna i funkcjonalna. Szczegółowe informacje dotyczące tych zmian znajdują się w opisie produktu.
MPM DS II 14KW - ZOSTAŁ ZASTĄPIONY: NOWY DESIGN I INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA W KOTLE NA DREWNO I WĘGIEL
Model otrzymał nowy design oraz został zmieniony konstrukcyjnie. Został wyposażony w automatyczny system oddymiający przestrzeń załadowczą, który nie zaburza procesu zgazowywania drewna. Co więcej, korzystając z tego rozwiązania, proces dozowania opału do kotła będzie bardziej wygodny i bezpieczny. Urządzenie w wersji standardowej oferuje metodę załadunku od przodu z drzwiczkami zasypowymi umieszczonymi z przodu kotła, otwieranymi na prawą stronę. Warto również zauważyć, że występuje także wersja z zasypem górnym. Aktualnie załadunek od góry jest dostępny bez kanału oddymiającego przestrzeń załadowczą.
INFORMACJE OGÓLNE
Kocioł firmy MPM PROJEKT z opatentowanym systemem zgazowania paliwa, wykorzystujący zjawisko pirolizy. Nigdy wcześniej węgiel i/lub drewno nie było użyte do tak czystego, bezpiecznego i inteligentnego sposobu wytworzenia ciepła.
Stalowy kocioł grzewczy na paliwa stałe z ręcznym zasypem przeznaczony do wodnych instalacji centralnego ogrzewania z grawitacyjnym lub wymuszonym pompowym obiegiem wody. Przeznaczony do pracy w instalacjach systemu otwartego lub zamkniętego pod warunkiem zamontowania naczynia wzbiorczego przeponowego, zaworu bezpieczeństwa lub zaworu termostatycznego DBV.
MPM DS PLUS 14 kW - ZGAZOWUJĄCY PALIWO STAŁE, SPEŁNIAJĄCY WYMAGANIA 5 KLASY I ECODESIGN
Piroliza to najbardziej wydajna metoda spalenia opału w procesie, którym z „produkowanego” gazu drzewnego uzyskujemy dodatkową moc cieplną — około 10 MJ [3 kW].
Podczas procesu termicznego rozkładu opału, zwłaszcza w warunkach ograniczonego dostępu tlenu, jak w przypadku pirolizy, powstaje palna mieszanka gazowa, która może być wykorzystywana jako źródło energii.
CERAMICZNY PALNIK WIROWY
Urządzenie wyposażone zostało w najnowszy palnik wirowy z żaroodporną dyszą na, który posiadamy zgłoszenie patentowe P.430080 z trzema zastrzeżeniami.
ZALETY MODELU: ŁATWA OBSŁUGA, NISKI KOSZT UŻYTKOWANIA I OCHRONA ŚRODOWISKA
W naszej ofercie model kategorii DS PLUS cieszy się ogromną popularnością ze względu na łatwą obsługę oraz najniższy koszt użytkowania. Ich największą zaletą jest bezawaryjność, efektywne i czyste odgazowanie, długa stałopalność oraz oszczędność paliwa. W dwukomorowym układzie dany opał zostaje spalony w najbardziej wydajny sposób, dzięki czemu mamy pewność, że nie emitujemy do środowiska nadmiernej ilości szkodliwych pyłów, gazów i smół.
Czyli to, co do niedawna było wyrzucane przez komin „spaliny — dym”, teraz jest zużywane do wytworzenia dodatkowej energii cieplnej i jednocześnie przyczynia się do ochrony środowiska.
ŁATWY W OBSŁUDZE, SOLIDNA KONSTRUKCJA PRZYCZYNIA SIĘ DO DUŻYCH OSZCZĘDNOŚCI
Proces eksploatacji urządzenia i użytkowanie jest proste, bez użycia energii elektrycznej, gdyż DS PLUS pracuje wykorzystując naturalny ciąg spalin. Do budowy używane są atestowane materiały zapewniające, że układ jest solidny i wytrzymały, co powoduje stabilną pracę przez wiele lat.
W ZGODZIE Z EKOLOGIĄ
Zastosowane rozwiązania oraz przemyślana budowa przyczyniają się do dużych oszczędności paliwa, a także do ochrony klimatu. Dzięki wykorzystanej technologii kocioł spełnia wymagania 5 klasy wg normy emisji PN-EN 303-5:2012 oraz posiada certyfikat Ekoprojektu. Urządzenie cechuje bardzo wysoka wydajność i sprawność.
BUDOWA
Konstrukcja i Materiały:
Korpus kotła wykonany z atestowanej blachy kotłowej stalowej gatunku P265GH, z konstrukcją spawaną, zapewniającą solidność i trwałość.
DS PLUS jest wykonany jako kocioł wodny z wymiennikiem ciepła o pionowym układzie kanałów spalinowych.
Model Plus posiada wygodne drzwiczki zasypowe umieszczone z przodu lub w górnej części. W wersji standardowej wykonane z otwieraniem na prawą stronę.
Zasada Działania:
Kocioł wykorzystuje zjawisko pirolizy, co pozwala na wydajne zgazowywanie polana drewna liściastego (np. buk, dąb, brzoza) oraz węgla kamiennego sortymentu orzech lub kostka.
Posiada osobne komory: jedna służy do odgazowania paliwa, a druga do spalenia gazów.
Przy odpowiednim podłączeniu może współpracować z grawitacyjnym lub wymuszonym obiegiem wody.
Zastosowane Rozwiązania i Konstrukcja:
Duża przestrzeń załadowcza i ruchomy ruszt żeliwny zapobiegają zawieszaniu się opału, co wpływa na płynność procesu użytkowania.
Kocioł wyposażony w przełącznik ciągu, ułatwiający rozpalanie i szybsze przejście przez tzw. punkt rosy.
Kocioł posiada system regulacji powietrza wtórnego i pierwotnego zapewniającego optymalne warunki spalania.
Wersja hybrydowa kotła w modelu MPM WOOD PELL na pellet i drewno lub kocioł MPM WOOD PLUS na drewno posiadają wszystkie cechy kotła zgazowującego.
Innowacje:
Wprowadzenie systemu oddymiania komory załadowczej, kanału oddymiającego kotła oraz metody wymuszania ciągu spalin zgazowanych poprawia efektywność i bezpieczeństwo użytkowania.
Wyczystka w górnej części kotła pozwala na dostęp do kanałów wymiennika ciepła oraz palnika, ułatwiając konserwację i obsługę.
Wyczystki boczne służą do usuwania zanieczyszczeń powstałych w procesie spalania, co wpływa na utrzymanie czystości i sprawności kotła.
Elementy Dodatkowe:
Kocioł standardowo przystosowany jest do pracy z wykorzystaniem naturalnego ciągu powietrza, regulowanego za pomocą bimetalicznego miarkownika lub elektronicznego miarkownika ciągu Unister.
Wymiennik ciepła izolowany wełną mineralną o grubości 40 mm zapewnia optymalną efektywność energetyczną i bezpieczeństwo użytkowania.
KANAŁ ODDYMIAJĄCY KOMORĘ ZAŁADOWCZĄ
Czy podczas dokładania opału do kotła wydobywa się dym?
Kocioł dolnego spalania DS PLUS wyposażony został w automatyczny system oddymiający komorę załadowczą. Ten system nie zakłóca procesu spalania podczas wykonywania tej czynności. Dodatkowo, dzięki tej innowacji, dozowanie opału do kotła staje się bardziej komfortowe i bezpieczne.
PALIWO
Podstawowym opałem do kotła jest węgiel kamienny lub drewno opałowe (polana drzewa liściastego) o obwodzie około 15-22 cm. Zabrania się umieszczania w komorze spalania kolorowych gazet, których niedopalone kawałki mogą blokować przepływ powietrza przez ruszt żeliwny, jak również opakowań z tworzyw sztucznych, które mogą spowodować uszkodzenie palnika ceramicznego. Opał do kotła powinno spełniać wymogi jakościowe zawarte w tabeli poniżej.
ZALETY KOTŁA
Ekologiczne urządzenie grzewcze o niskiej emisji zanieczyszczeń
Idealny stosunek jakości do ceny
Nowoczesny i łatwy w obsłudze
Duża powierzchnia wymiennika ciepła
Certyfikaty Ekoprojektu
Kocioł posiada 5 klasę wg normy
Dostępny w wersji z załadunkiem boczny lub górny
Wersja do systemu otwartego i zamkniętego (oznaczenie S.Z)
Palnik wirowy ceramiczny (patent)
Palnik żaroodporny (patent)
Przełącznik ciągu — dźwignia krótkiego obiegu
Kanał oddymiający komorę załadowczą (opatentowany)
Przystosowany do spalania drewna opałowego z wysoką sprawnością
Temperatura w palniku przekraczająca 1300'C
Ruchomy ruszt żeliwny (patent)
Dobra izolacja
Szybki montaż
Nie wymaga użycia energii elektrycznej – kotły pracują z wykorzystaniem naturalnego ciągu kominowego
Możliwość ogrzania około 160 m² powierzchni użytkowej
Wykonany ze stali kotłowej najwyższej jakości o grubości ścianek 6 mm
KOTŁY I PIECE CO \ CWU
Kotły typu MPM DS Plus rekomendowane są do dostarczenia ciepła do mieszkań, domów jednorodzinnych, pawilonów handlowych, usługowych, gastronomicznych, warsztatów itp., w których temperatura wody zasilającej nie przekracza 85°C, a ciśnienie robocze 1,5 bar. Wymagany ciąg spalin powinien wynosi 0,22 - 0,30 mbar.
Piece CO \ kotły C.O mogą służyć również do przygotowania ciepłej wody użytkowej przy użyciu wymiennika ciepła, tzw. bojlera.
Dobór kotła do danego obiektu powinien być ściśle uzależniony od sporządzonego bilansu cieplnego do ogrzewanych pomieszczeń.
GWARANCJA
Producent udziela 4 lata gwarancji na produkt, czyli na szczelność wymiennika (połączeń spawanych), oraz 2 lata na sprawne działanie pozostałych podzespołów. Szczegółowe informacje są zawarte w karcie gwarancyjnej produktu.
WAŻNE!
Warunkiem uzyskania pełnej gwarancji na urządzenie jest zabezpieczenie urządzenia przed tak zwanym punktem rosy, czyli zjawiskiem korozji niskotemperaturowej, poprzez montaż układu antykondensacyjnego MPM 55 (pompa kotła + zawór temperaturowy) lub zaworu mieszającego (3 lub 4-drogowego) z siłownikiem. Do pełnego osiągnięcia wymogów certyfikacyjnych oraz gwarancji stabilnej pracy wymagane jest odpowiednie podłączenie, sterowanie oraz współpraca kotła ze zbiornikiem akumulacyjnym — buforowym.
WSPARCIE MONTAŻOWE: POMOC W DOBORZE KOTŁA I ZNALEZIENIE FACHOWCA DO INSTALACJI
Istnieje możliwość pomocy w doborze kotła i znalezieniu lokalnej firmy hydraulicznej, która może wykonać instalację centralnego ogrzewania oraz profesjonalny montaż, według naszego projektu. Dobór odpowiedniej mocy i konfiguracji odbywa się za pomocą przyjaznego formularza.
MASZ PYTANIE? ZAPYTAJ O TEN PRODUKT LUB USŁUGĘ!
Jesteśmy tu, aby rozwiać wszelkie wątpliwości i sprostać Twoim oczekiwaniom! Skorzystaj z poniższego formularza, aby zadać pytanie dotyczące tego produktu lub usługi. Nasz zespół ekspertów jest gotów udzielić klarownych odpowiedzi i zapewnić kupującemu kompleksowe wsparcie. Współpracuj z nami, a doświadczysz wyjątkowej obsługi klienta. Zadaj pytanie teraz!
ZADBAJ O DODATKOWE WYPOSAŻENIE TWOJEGO KOTŁA
DANE TECHNICZNE
SCHEMAT
WAŻNE WYMIARY
Wymiary Drzwiczek Załadowczych (wys. x szer., mm)
załadunek boczny: 250 x 300, mm
załadunek górny: 210 x 300, mm
Wymiary Komory Załadowczej (szer. x głęb. x wys., mm)
załadunek boczny: 300 x 220 x 650, mm
załadunek górny: 300 x 220 x 740, mm
Wymiary podane z perspektywy widoku z przodu kotła.
GALERIA
WAŻNE!
Kanał oddymiający dostępny jest wyłącznie w wersji z załadunkiem bocznym.