PROGRAM Czyste powietrze - walka ze smogiem

Program „Czyste Powietrze” - złóż wniosek online lub osobiście w urzędzie.

CEL PROGRAMU

"Czyste Powietrze" to pierwszy ogólnopolski program dopłat do wymiany starych pieców oraz docieplenia domów jednorodzinnych. Jego głównym celem jest walka ze smogiem, poprawa jakości powietrza oraz promowanie ekologicznych rozwiązań w zakresie ogrzewania domów.

PROCEDURA APLIKACJI

Przez Internet

Jeśli chcesz złożyć wniosek przez Internet, potrzebujesz profilu zaufanego. Sprawdź, jak założyć profil zaufany. Po założeniu profilu możesz wypełnić wniosek przez formularz online, co jest szybką i wygodną opcją.


W Urzędzie

Jeśli nie masz kwalifikowanego podpisu elektronicznego albo profilu zaufanego, możesz skorzystać z serwisu Generator Wniosków o Dofinansowanie (GWD). Po wypełnieniu wniosku w serwisie, wydrukuj go, podpisz i złoż w wersji papierowej do właściwego WFOŚiGW (Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej).

PROCEDURA ROZLICZENIA INWESTYCJI

Aby rozliczyć inwestycję, złóż wniosek o płatność przez formularz online. Możesz to zrobić po zakończeniu realizacji projektu, co zapewni szybkie rozliczenie.

WARTO WIEDZIEĆ

Składanie deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) jest istotne dla monitorowania efektów programu i przyczynia się do poprawy jakości powietrza.


W przypadku dodatkowych pytań lub potrzeby wsparcia, skontaktuj się z nami.